Sztos

Daję jako ciekawostkę i zarazem pytam: Co myślicie o alternatywnych aplikacjach służących przeglądaniu stron www itd? To, że często łamią one regulamin to inna bajka.

Twórca aplikacji na system Android został zmuszony przez Facebooka (kilka dni temu), do usunięcia apki Barinsta oraz do zaprzestania jej dalszego rozwoju. Kanał na platformie Reddit, strona internetowa jak i kod programu zostały usunięte. Z tego co na szybko znalazłem ma on również poinformować ich, w jaki sposób aplikacja pobierała dane z Instagrama.

Sama apka służyła do przeglądania platformy Instagram bez tworzenia na niej konta.

Poniżej prawdopodobny link do pliku z pozwem, którego nie czytałem, bo nie widzę powodu. Otwieracie na własne ryzyko.
Jest to kolejna aplikacja, której rozwój został zatrzymany poprzez pozew sądowy (czy co to tam jest) wysłany przez korporacje, którym są one nie na rękę.

https://firebot-prod-media.s3.amazonaws.com/email-attachments/9ceab4da-d016-4524-bffc-87519d5e2cce/Barinsta_-_C26D.pdf
Aplikacja jest jeszcze dostępna w bazie F-droid (chociaż może się to zmienić)
https://f-droid.org/en/packages/me.austinhuang.instagrabber/

84798f7e-8f13-4fad-a64d-e8c41703ac08
pescynrok temu

Odwieczny dylemat czy lubić duże korporacje bo wydają $ na rozwój różnych technologi czy je nienawidzić za akcje tego typu - fb hejtuje od dłuższego czasu, ale w tym przypadku apka (kapitalna swoją drogą) nie tyle nagina prawa regulamin fb/insta ale totalnie go ignoruje

Unknowrok temu

Schemat działania zawsze jest taki sam:

1) Korporacja tworzy aplikację dla kasy
2) Korporacja postanawia zarabiać w 99% na reklamach
3) młody zdolny człowiek tworzy alternatywnego klienta do aplikacji, który między innymi pomija wszelkie reklamy
4) Korporacji to się nie podoba - wysyła pozew
5) szok i niedowierzanie

YouTube blokuje alternatywne playery pomijające reklamy, Instagram blokuje aplikacje do przeglądania insta bez reklam. TikTok banuje alternatywne przeglądarki pomijające reklamy...

Korporacje płacą gigantyczne kwoty za utrzymanie danej usługi, a korzystanie z łamiącego regulaminy softu generuje u nich straty finansowe.

To nie jest atak na wolność słowa, jak to czasami przedstawia się w Internecie, a atak na rentowność biznesu i atakowanym nie jest programista, a korporacja.

Doprowadzasz firmę do strat finansowych = masz pozew

Kubeuszrok temu

@Unknow Hmm, ciekawe jak Vanced YouTube to ogarnia i jeszcze nie spadł z rowerka. Można normalnie korzystać z YT ale bez reklam.

0
z3n3krok temu

szkoda, fajny pomysł

0

Zaloguj się aby komentować