Czeka Cię remont mieszkania? Tych rzeczy nie powinieneś robić sam!
Porady i newsy, DIY - cityon.pl
Remont mieszkania zawsze jest bardzo ważną inwestycją. Chcąc ograniczyć koszty, ludzie często decydują się wykonać część prac samodzielnie. Niestety, w niektórych wypadkach taka decyzja może skończyć się tragicznie. Jakie prace lepiej jest zlecić fachowcom?
Szpachlowanie i szlifowanie ścian i sufitów
O ile samo malowanie czy położenie tapet nie powinno sprawić ci większych trudności, o tyle zagruntowanie, szpachlowanie i szlifowanie ścian wymaga sporo wysiłku i doświadczenia. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę wynajęcie fachowców, jeśli planujesz kompleksowy remont – wykonywanie tego samodzielnie może nie tylko zajmie ci dużo więcej czasu, ale także paradoksalnie może kosztować cię więcej pieniędzy, ze względu na konieczne poprawki.
Kładzenie płytek
Jeśli remonty wnętrz obejmują także zerwanie płytek w łazience i kuchni oraz montaż nowych – zdecydowanie przyda się ekipa remontowa. To robota, która wymaga dużego doświadczenia i ogromnej precyzji. Każdy błąd kosztuje, a ucząc się na własnych błędach możesz sporo przepłacić. Lepiej, jeśli skupisz się na innych pracach, a położenie płytek zlecić fachowcom.
Kładzenie podłóg
Choć to zadanie dużo prostsze niż samodzielne kładzenie płytek, również warto zlecić je fachowcom. Zwłaszcza jeśli zamiast paneli zdecydowałeś się na podłogi drewniane lub parkiety, które wymagają znacznie większego doświadczenia. Bezproblemowo możesz za to zająć się montażem listew przypodłogowych – wystarczy wymierzyć, przyciąć i przykręcić.
Prace hydrauliczne i montaż instalacji sanitarnych
Kompleksowy remont mieszkania nierzadko obejmuje również roboty hydrauliczne oraz podłączenie takich rzeczy jak sedes, wanna, umywalka czy zestaw podtynkowy do toalety. Choć niektóre z tych robót są banalnie proste, lepiej całość zlecić specjalistom, by uniknąć problemów z nieszczelnością i późniejszego zalania świeżo wyremontowanego mieszkania. Konsekwencje samodzielnej pracy mogą być niewspółmierne do kosztów poniesionych na hydraulika.
Montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych
Montaż progów i ościeżnicy wymaga dużej precyzji. W przypadku drzwi zewnętrznych jest to szczególnie ważne, ponieważ zabezpieczają one wejście do domu i odpowiadają za termoizolację mieszkania. Każdy zły ruch może skutkować wygięciem kołków montażowych, a co za tym idzie – narażeniem cię na dodatkowe, niemałe koszty.
Prace elektryczne
Tu podobnie jak w przypadku prac hydraulicznych, nie warto oszczędzać na ekipie. Nawet zwykłe przeniesienie gniazdek i instalacji elektrycznych przez osobę niedoświadczoną może skutkować sporymi problemami. Jeśli generalny remont obejmuje również prace elektryczne – lepiej zgłoś się do fachowca.
więcej na https://cityon.pl/blog
59613f95-8e72-4f92-88cf-9bcbe5a33403