Będąc w Pradze, widząc w okolicach nowego ratusza pomnik, który przedstawiał personifikację Wełtawy, stwierdziłem, że przydałoby się u nas w Mieście (Jaśle), coś podobnego, szczególnie, że rzek u nas dostatek - mamy trzy. Eksperymentując sobie ze sztuczną inteligencją (czy jak to powinienem profesjonalnie nazwać, dla mnie to i tak magia) wyciągnąłem z gardła bezdusznej maszyny, po zadawaniu różnych żądań takie cudo. Mam nadzieję, że kawałek kobiecego brzucha nie będzie zbyt gorszący, szczególnie, że to dzieło w klasycznym stylu. Nie udało się tego osiągnąć za pierwszym razem, trzeba było trochę nad tym spędzić, niemniej... efekt jest tak zarąbisty, że moim zdaniem to wystarczy wydrukować i wieszać w jasielskim ratuszu. Przed państwem jedna z naszych rzek - Wisłoka.
9fc0c094-a767-41ff-ab3e-41d5646ba24f
#nsfw
j3ski

Ładnie napracowane. Dall-e, standard diffusion, czy coś innego?

Zagajnik

jak tak dalej pójdzie to artyści stracą robotę przez AI jeszcze przed prawnikami. Ten pozwijany materiał jak rzeczne nurty, czystość, włosy, gracja, kontrapost. Myślę, że wielu by się chętnie pod czymś takim podpisało.

piwowar

@Zagajnik Dlatego z jednej strony mnie postęp w tej dziedzinie cieszy, a z drugiej przeraża...

SteveJohnny

@Zagajnik "jak tak dalej pójdzie to artyści stracą robotę przez AI"

Jak tak dalej pójdzie, to artyści zostaną operatorami AI / Artystami zostaną operatorzy AI.

Tak samo jak kiedyś rolnicy stracili pracę przez kombajny, a teraz rolnicy to operatorzy kombajnów.

Zagajnik

@SteveJohnny może artysta @piwowar doczeka się swojej strony na wikipedii pewnie są już jakieś prace na ten temat, trzeba by poszukać

piwowar

@SteveJohnny @Zagajnik Trochę się musiałem nad opisem natrudzić, ale teraz ładnie powtarzalnie wypluwa. A na wikipedii to obok tego "artysta" jeszcze kilka rzeczy planuję mieć napisane. Oby tylko uniknąć charakterystycznego dla byłej Jugosławii "zbrodniarz wojenny" na tej liście

Zagajnik

@piwowar przyznaj się lepiej jakim narzędziem produkuje takie ładne panie

piwowar

@Zagajnik Nie kryję tego, już wyżej napisałem, ale z chęcią się powtórzę: Midjourney. Ostatnio robi ogromne postępy

Zagajnik

@piwowar a faktycznie, nie omiotłem wzrokiem całego wątku. Zbadam jak to działa

piwowar

@Zagajnik Jak coś ciekawego Ci wyjdzie to nie zapomnij wrzucić i mnie oznaczyć

Zagajnik

@piwowar TO JEST GENIALNE! Szkoda, że nie mogę wrzucić tego na kanał jako obrazek do felietonu. Zakładam, że to byłby commercial use. Muszę jeszcze zbadać temat.

5d723e66-dc8d-4882-9be6-4b08b08f7c35

Zaloguj się aby komentować