16 marca mieliśmy bardzo silne trzęsienie ziemi w Japonii, epicentrum było niedaleko tego sprzed 11 lat. Siła to M7.4 i 6+ w japońskiej skali.
Efekt to 3 osoby nie żyją, z czego jedna osoba miała zawał serca.
211 osób lekko rannych i 30 w szpitalu, głównie osoby starsze które pospadały ze schodów czy się wywróciły.
Wykolejony shinkansen oraz uszkodzona trakcja. Naprawy mają potrwać do przyszłego tygodnia. Tutaj nagranie ze środka.
https://www.youtube.com/watch?v=VbRGPXaKuE8

Ponad 2,5 miliona domów było bez prądu i wody. Wczoraj już prawie wszyscy mają prąd i około 150 tysięcy domów nie ma dalej wody. Naprawa ma się skończyć do niedzieli.

Uszkodzonych zostało setki domów, kilkadziesiąt tych starych się zawaliło.
Tutaj program TV pokazujący zniszczenia i nagrania z samego trzęsienia.

https://www.youtube.com/watch?v=PGJOMBMqm_U

Nebthtet

To, jak szybko wszystko tam jest naprawiane po trzęsieniach mi się w głowie nie mieści i tak

 

Chciałabym, żeby u nas tak ogarniali.

Ama-Japan

@Nebthtet w naszym podcascie o trzęsieniu ziemi mówiliśmy o tym, są po prostu wyznaczone firmy, które robią konkretne roboty i nie marnuje się czasu na przetargi, ofert itp. Jest wybrana firma zawczasu i działa jeszcze tego samego dnia.

Nebthtet

@Ama-Japan no tak, pamiętam, że o tym wspominałeś. Ale i tak we łbie się nie mieści, że można po prostu coś robić, a nie pieprzyć trzy po trzy plus 4 warstwy korupcji. I to pewnie dlatego Japonia mimo różnych swoich problemów jest w topie gospodarek.

Smacznyy

@Nebthtet Nie zapominaj, ze przez 40 lat nas kacapy ograbowali w komuniźmie. Ten kraj wiele przeszedl, ale pewnie jestes z rocznika 00 i mlodsza wiec co ja tu z historia wyjezdzam jak ty nie masz o tym pojecia @pimenista @pheno uwazjcie na nia bo dziewczynka z dupy potrafi po was jechac, albo ma kompleksy albo ja tam w domu napierdalaja

Pimenista

@Smacznyy xD, no i boladzy myslą że nie żyją w komuniźnie, a żyją, tylko że z własnej woli dlatego nie uważają tego za komuniz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pheno

@Smacznyy po co zaczynać kolejny konflikt, jeśli nie ma takiej potrzeby..

Nebthtet

@Smacznyy kochany, ja pamiętam jak komuna padała. I zwalanie wszystkiego na kacapię to typowo pisowskie wymówki. Było już całkiem dobrze, to idioci wybrali pisiorów i cofnęli nas o minimum 20 lat.

 

I z całym szacunkiem, ale odwal się ode mnie syneczku, bo w dupie byłeś, gówno widziałeś i takież to teksty tu prezentujesz. Smacznego.

Nebthtet

@hejto dlaczego pokazują się posty ludzi, których ma się od dawna na czarnej? Dlaczego mogą cię wołać? Dlaczego w ogóle oni widzą co ja piszę? Może warto skopiować to, co ma fb i niech czarna lista działa

Smacznyy

@Nebthtet Oho następna 40 latka typowa mirabelka z wykopu kreująca wizerunek w sieci starej, zgorznialej grazyny i buldupuje o moje heheszkowe teksty w internecie. Wiadomo ze masz mniej jak 16 lat @pimenista bo wiesz stary ze kazda laska z wykopu kreuje sie na 40 latke ktora juz tyle przeszla a jednoczesnie 24/7 przesiaduje w internecie a gdy tylko pojawia sie egzaminy gimnazjalne czy matura to te same laski znikaja na ten moment z internetow XD kurwa to mnie rozpierdala jak mozna tak zawyzac swoj wiek zamiast cieszyc sie mlodoscia

Smacznyy

@Nebthtet Do nauki gówniaro a nie swoja frustracje wylewasz w internetach czy cie tam starzy napierdalaja w tej piwnicy?

Smacznyy

@pimenista wejdz na jej profil "wredna baba" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować