Chcesz brzmieć mądrzej na swoich filmach na YouTube?
Badania pokazują, że powinieneś zainwestować przede wszystkim w... lepszy mikrofon

Człowiek żyjący i nauczający w Internecie. Dodaj do obserwowanych 😎
Chcesz brzmieć mądrzej na swoich filmach na YouTube?
Badania pokazują, że powinieneś zainwestować przede wszystkim w... lepszy mikrofon
Zaloguj się aby komentować
Poznaj podstawy zapytań GraphQL… w 10 obrazkach
Zaloguj się aby komentować
Kiedy używać checkboxów, a kiedy switchy (przełączników) w swoim projekcie aplikacji?
Zaloguj się aby komentować
Vim jako Twój podstawowy edytor do web developmentu? Czemu by nie… potrzebujesz tylko kilku dodatków
https://dev.to/fidelve/using-vim-as-your-main-editor-for-web-development-5a73
Zaloguj się aby komentować
Co to jest ten HeadLess CMS? do czego się tego używa i jak pobierać z niego dane?
Zaloguj się aby komentować
Kilka prostych sztuczek na przyspieszenie swojej pracy jako developer
https://medium.com/@eliezer/simple-tricks-to-speed-up-your-development-2e7a5e64f141
Zaloguj się aby komentować
Twarze OpenSource - czyli kto zrewolucjonizował świat technologii jaki znamy
Zaloguj się aby komentować
Naiwny klasyfikator bayesowski, czyli uczenie maszynowe dla ubogich ;)
Zaloguj się aby komentować
Ciekawa historia człowieka skazanego na dożywocie, który ostatecznie został programistą w jednej z firm z Doliny Krzemowej
https://thehustle.co/how-one-man-went-from-a-life-prison-sentence-to-a-100k-engineering-job/
Zaloguj się aby komentować
Jak przerobić swojego VIMa tak, aby zachowywał się jak… VSCode? (film - 24 minuty)
Zaloguj się aby komentować
W ofercie Mikrusa pojawiły się konta NextClouda w naprawdę dobrych cenach.
Nie jest to promocja - na Mikrusie każda cena wygląda jak promocja
25GB = 30zł/rok
50GB = 60zł/rok
= Co to jest NextCloud? =
to storage chmurowy w stylu Dropboxa/gDrive.
Masz do niego dostęp przez interfejs webowy, klienta dla Windowsa/Maca/Linuxa, a także przez aplikację mobilną.
= Dlaczego mam używać Nextclouda, gdy mogę Dropboxa? =
bo jest tańszy i niektórzy wolą jednak tę usługę
= Dlaczego mam korzystać ze współdzielonego? Postawię własnego! =
Główny powód to cena. Trudno znaleźć VPSa o pojemności 25GB za 30zł rocznie
Link do oferty

Zaloguj się aby komentować
Flexbox w CSS rozwiązuje wiele problemów frontendowców - zobacz jakich
Zaloguj się aby komentować
AWK Online - konsolowe narzędzie dostępne jako aplikacja webowa. Przyda Ci się, o ile... znasz składnię AWK :D
Zaloguj się aby komentować
The Unix Game - rozwiązuj zadania z użyciem unixowych komend. Niektóre z zadań nie są takie trywialne.
Zaloguj się aby komentować
Programowanie równoległe (concurrent programming) w Pythonie jest skomplikowane? niekoniecznie!
Zaloguj się aby komentować
DevShop - gra online (wciąga!). Pobaw się w założyciela startupu i postaraj się nie zbankrutować
Zaloguj się aby komentować
Jesteś programistą, grafikiem czy dowolnym twórcą? Unikaj dostosowywania się do rozkładu dnia Twojego szefa
https://blog.nuclino.com/makers-don-t-let-yourself-be-forced-into-the-manager-schedule
@kris Czyli nie przygotujesz narzędzia (kilka h pracy), bo to pytanie nie pojawi się już więcej - robisz na szybko ręcznie. Co gorsze, często managerowie mają maniere "trzymania tajemnicy", nie powiedzą ci w jakim celu jest dany szczegół potrzebny, więc nie tyle męczysz się żeby spełnic zadanie, ale też wyrywasz włosy z głowy, by wynik był zgodny z potrzebą... No wtedy faktycznie, żeby wrócić do swojego zaplanowanego działania tracisz znowu czas (skupienie) i musisz znowu tracić czas by się upewnić, że nie zapomniałeś o czymś, kiedy oderwano cię od niego. Story of my life boss...
@siRcatcha dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami! Ja obecnie jestem na etapie zmiany pracy ale jeśli chodzi o poprzednią to nie mogłem narzekać na takie sytuacje. Jeśli coś takiego się zdarzało to raczej bardzo rzadko, może było tak dlatego, że nie miałem jakiegoś mega ważnego i odpowiedzialnego stanowiska
@kris u mnie jeszcze dochodzi do tego taki bajer, że pracuje z PM, raportuje się bezp do managera regionalnego, ale wyniki tak naprawde raportuje na poziomie EAME do sr managera i dyrektora xD "zeby życie miało smaczek". Natomiast wyniki mojej pracy sa "odczuwalne" globalnie (pracuje w mega-korpo). Efekt jest taki, ze czesto zamiast 8h dlubie po ok. 10h. bo rozwala mi sie grafik non-stop, a na nastepny dzien mam "sztywne" spotkania/meetingi"
edit: no i jeszcze jesli cos "sie nie zgadza" (znaczy nie ogarniaja co i jak) to mam telefony "ze cos zle zrobilem" xD tylko po kilku godzinach okazuje sie, ze jednak nie sa zle xD Niestety tej informacji juz PM nie przekazuje xD
Zaloguj się aby komentować
Autouzupełnianie pola typu INPUT stworzone w samym HTML (bez JS)
https://dev.to/blacksonic/autocomplete-dropdown-using-native-html-moi
Zaloguj się aby komentować
Wiedziałeś, że GitHub ma na biegunie swój schron w którym trzyma… kody najważniejszych aplikacji OpenSource? (film ~3 minuty)
Zaloguj się aby komentować
Raspberry Pi, malutki projektor i plastikowa maska - razem mogą zdziałać cuda (film - 10 minut)
Zaloguj się aby komentować