Zdjęcie w tle
Rafal_175

Rafal_175

Praktykant
  • 2wpisy
  • 16komentarzy
  • 2obserwujących

Czytając kilka postów naszła mnie refleksja na temat wykształcenia wyższego, szczególnie zdobytego na prywatnych uczelniach. Myślę, że duża część użytkowników ma wykształcenie wyższe. Czy na waszych uczelniach poziom wymaganej wiedzy był porównywalny z edukacją na etapie gimnazjalnym? Nie chodzi mi o kierunki inżynieryjne, medyczne lub prawnicze. Nauki pedagogiczne- resocjalizacja, uzależnienia które studiowałem na małej prywatnej uczelni to pod kątem wymagań były kompletnie odmienne od moich obaw przed tymi studiami. Przyjść na zajęcia, czasami odpowiedzieć coś z głowy na egzaminie, czasami jakaś prezentacja albo praca pisemna. Jak nastało nauczanie zdalne podczas covidu to zalogować się na zooma. Jedyne bardziej skomplikowane zadanie to było napisanie magisterki i przejście przez antyplagiat.

 

Nie dziwne, że branża budowlana tak prosperuje skoro brakuje wykwalifikowanych pracowników ponieważ tyle osób poszło na studia i chce pracować w zawodzie. Rynek jest tak przebrany, że zostaje robota dla osób bez konkretnych kompetencji- gdzie liczy się siła rąk i nóg. I taki kobieta magister musi biegać z talerzami między stolikami a mężczyźni podawać pustaki murarzowi po zawodówce- nie rzadko będącemu pod działaniem alkoholu nawet w pracy.

 

Sprawdźmy jak to wygląda w rzeczywistości w krótkiej ankiecie.

Mam wykształcenie...

hujto

@Rafal_175 dalem wyzsze - nie pracuje w zawodzie, ale w moim wypadku to akurat na plus bo w pracy lacze wyuczona wiedze (20%) z hobby (80%)

0
mickpl

@Rafal_175 obecne wyższe studia to metodą kontroli idiotów, może poza paroma kierunkami.

1

Zaloguj się aby komentować

Czuje się jak bym wyjechał za robotą za granice... początki mogą być trudne ale idzie się przyzwyczaić. Jestem imigrantem bez domu i znajomych ale szybko się dostosowuje

Zaloguj się aby komentować