Prezentuje Wam MÓJ pierścionek zaręczynowy Co ciekawe jest to pierścionek, który byłam zmuszona zrobić raz jeszcze już po tym jak go otrzymałam i powiedziałam „tak”. Dlaczego? No to po kolei :) 

Mój Maż oświadczył mi się 16 lat temu, w Pieninach. Chciał na Wysokiej, ale pomylił drogi (może ze stresu, albo dlatego że mapy nie wziął…). Ostatecznie, jako że byłam praktycznie pewna co „knuje”, zapytałam wprost czy długo będziemy się tak kręcić, czy się w końcu oświadczy Ostatecznie powiedziałam „tak” pod skałkami Dziad i Baba (takie zrządzenie losu ).

Mój pierścionek nie ma największego kamienia jaki widziałam w życiu Minimalistyczny, delikatny, z niewielkim diamentem 0.08ct (średnica 2.8 mm średnicy) oprawionym w taki sposób, że dzięki przestrzeni pod nim może dodatkowo pracować ze światłem. Dla mnie najpiękniejszy! Niestety byłam zmuszona po jakimś czasie zrobić go raz jeszcze... Sama jakość odlewu była bardzo słaba, nadmierna oszczędność producenta na materiale też przyniosła z czasem konsekwencje, a sam pierścionek miał nieprzemyślany konstrukcyjnie przez co kamień zaczął się ruszać. Niestety to nie jest jakaś wyjątkowa sytuacja, takie rzeczy zdarzają się częściej niż rzadziej, kiedy przychodzicie z biżuterią, którą kupiliście gdzieś, kiedyś, a teraz trzeba ją ratować. 
Tak więc ostatecznie sama zrobiłam swój pierścionek dla siebie Wykorzystałam dokładnie to samo złoto, z niewielkim dodatkiem materiału i kamień. Kształt i zamysł pozostał identyczny.

Żeby było jasne ja sama proponuję Wam dwie wyceny, jedną w oparciu o pracę w 100% ręczną, wykonywaną tradycyjnymi metodami złotniczymi (gdzie złoto jest walcowane, przeciągane i kute) oraz drugą w oparciu o model 3D i odlew. I nie zrozumcie mnie źle, nie jestem snobką która głosi tezy, że „biżuteria to tylko wtedy jest prawdziwa kiedy jest robiona ręcznie” Trzeba jednak głośno mówić o tym, że nie jest to to samo. Odlew zawsze ma strukturę gąbki, mniej lub bardziej, ale zawsze. Konsekwencją tego zawsze jest bardziej podatny na ścieranie i odkształcenia, ale równocześnie dużo mniej praco- i czasochłonny, a przez to i tańszy. Bardzo dużo zależy kto z jakimi umiejętnościami odlewa, w przypadku dużych sieciówek nikt raczej się specjalnie nie przejmuje jakością (podejście Klient kupi każde…), nawet w przypadku mniejszych firm i złotników bywa różnie. Osobiście metodą prób i błędów znalazłam odlewników, którzy spełniają moje niemałe wymagania i z których usług jestem zadowolona. 

Ja nie ściągam ani obrączki, ani pierścionka do jakichkolwiek codziennych prac (a do czystych moja praca zawodowa nie należy), tymczasem ślady użytkowania na nim są niewielkie. Różnicę w odlewie i pracy ręcznej nie widać od razu na pierwszy rzut oka, zaraz po wręczeniu, ale po latach potrafi być ona kolosalna.

Jeśli ktoś dotrwał do końca to dzięki za doczytanie i życzę Wam miłego dnia!

Po więcej moich prac zapraszam na:
- moje Mirko
- mój Insta: https://www.instagram.com/totemy.annaruminska/
- mój FB: https://www.facebook.com/totemy.bizuteria
- mój YT: https://www.youtube.com/@TotemyAnnaRuminska

#totemybizuteria #bizuteria #pierscionek #zareczyny #jubilerstwo
657d0834-3963-408a-86a8-92dd54446d9f
Opornik

@totemy_bizuteria bardzo fajny design.

totemy_bizuteria

@Opornik dzięki, mi też się strasznie podoba

grv

I ten kamień nie wypadnie?

totemy_bizuteria

@grv teraz już nie po wykonaniu go już w poprawny sposób i solidnym zakuciu ani drgnie... i tak już ponad 10 lat

wozny87

@totemy_bizuteria kto się oświadczył chociaż raz w życiu to wie, jak trudno zrobić kobiecie niespodziankę. Mi się akurat udało, ale wielu moich pobratyńców poległo

totemy_bizuteria

@wozny87 hahaha, dokładnie

6600afe9-8920-4a70-b63f-a862445b350f
cebulaZrosolu

@wozny87 mi też się udało, w ogóle się nie spodziewała :)

totemy_bizuteria

@B0lak jak zawsze kwestia gustu nie da się tak, żeby zrobić coś na tyle uniwersalnego, że wszyscy się w tym zakochają. Dla mnie najpiękniejszy, w końcu mój zaręczynowy, ale szanuję Twoje zdanie

cebulaZrosolu

@totemy_bizuteria masz chude paluchy :)

totemy_bizuteria

@cebulaZrosolu chyba dziękuję za komplement Co do palców to rozmiar raczej standardowy (14), ale faktycznie nieco dłuższe niż standardowe

klaudia

tak z ciekawości, na ile wyceniłabyś swoją robotę klientowi, renowując dla niego ten pierścionek? (nie wiem czy tak się mówi, bo zielona jestem w temacie)

totemy_bizuteria

@klaudia Wszystko zależy od zakresu prac, podeślij proszę wiadomość na priv ze zdjęciami i co miałabym zrobić, a ja przedstawię Ci jak by to wyglądałoby u mnie cenowo

BajerOp

@totemy_bizuteria trochę jak sokół milenium

totemy_bizuteria

@BajerOp Nigdy na niego tak nie patrzyłam, ale faktycznie może trochę tak

klaudia

@totemy_bizuteria miałam na myśli ten Twój pierścionek zaręczynowy :) gdybyś go robiła dla kogoś, a nie dla siebie, to na ile byś wyceniła :) ja mam swój jeszcze w zadowalającym stanie, ale podejrzewam, że kiedyś przyjdzie czas na odświeżenie go, więc możliwe że wtedy się zgłoszę do Ciebie:)

totemy_bizuteria

@klaudia W przypadku mojego pierścionka problem był zdecydowanie większy niż tylko jego odświeżenia, bo skończyło się na jego ponownym wykonaniu.

Normalnie w zależności od stopnia zużycia biżuterii czasem wystarczy przepolerować na polerce jubilerskiej, czasem najpierw dodatkowo przeszmerglować (wyrównać) papierem ściernym i dopiero polerować. Dodatkowo ja wtedy sprawdzam też oprawę kamienia (lub kamieni), czy nie wymagają poprawy, albo czy nie należałoby wprowadzić jakiejś drobnej zmiany, która wydłuży „żywotność” pierścionka. Co do ostatecznej ceny wszystko zależy od pracochłonności.

Podstawowy zabieg odświeżenia u mnie pierścionka to kwota do 50 PLN

Zaloguj się aby komentować