Na początku roku mam taki zwyczaj, że przeglądam wszystkie hasła zapisane w moim menedżerze haseł oraz aplikacji do dwuskładnikowego uwierzytelnienia. Cele są dwa: po pierwsze, sprawdzam ile stron/usług rzadziej używanych przeze mnie padło i mogę usunąć z bazy niepotrzebne wpisy. Drugi to konfigurowanie MFA, gdzie zostało to udostępnione w międzyczasie, a ominąłem tę kwestię wcześniej.


I tutaj pytanie do @hejto - czy macie jakieś plany odnośnie dodania MFA do Hejto?

Komentarze (6)

@norbitor Bank ING, Google, Apple mam zabezpieczone 32 znakowym hasłem, kupione kilka kluczy U2F, 3 kopie zapasowe - to rozumiem ale hejto? Gdyby mi ktoś zawinął to konto to osoboście bym raczej nie płakał z tego powodu. Masz tu aż tak cenne dane?

@gawafe1241 ktoś Ci się włamuje na konto i z jakiegoś VPN udostępnia nielegalne informacje/robi konto bota/wystawia na sprzedaż nielegalne rzeczy czy tam nie wiem co jeszcze. Niby pewnie widać by było po IP że to nie Ty w tym momencie udostępniałeś ale ciekawi mnie czy to jest łatwe do wybronienia czy interesowali by się na początku Tobą i kazali ewentualnie tłumaczyć?

Czysto teoretyczny przypadek bo ja też wątpie żeby komuś zależało na czyimś koncie na hejto.


Edit: w sumie to u białka mi się przypominało że był chyba z tym problem, że przejmowali stare konta i przez to też wprowadzili 2fa.

@gawafe1241 to jest trochę taka paranoja mode w moim przypadku. Wiadomo, że w razie czego bym wszystko odkręcił i nie jestem też kimś znanym z osób publicznych, żebym miał straty wizerunkowe. Zawsze jednak trudniej potencjalnym złym napsocić.

tak, mamy w planach wdrożenie 2FA, ciężko prognozować kiedy dokładnie to się wydarzy, bo lista todo jest długa, ale na ten rok na pewno

Zaloguj się aby komentować