le_Roi_des_fous

@blackpill_deathsquad Ale w tym artykule nic takiego nie pisze?

blackpill_deathsquad

@le_Roi_des_fous >Jednakże, z uwagi na to, że alimentów dochodzi zazwyczaj osoba znajdująca się w niedostatniej sytuacji życiowej – jest ona uprzywilejowana do tego, aby dochodzić alimentów przed sądem polskim, właściwym dla miejsca swojego zamieszkania. >Warto również zwrócić uwagę na to, że jeżeli osoba dochodząca alimentów zamieszkuje na stałe w Polsce, sąd rozstrzygając sprawę – mimo, że dotyczy ona cudzoziemca – będzie opierał się na prawie polskim, w którym obowiązek alimentacyjny jest uregulowany w ustawie z dnia 25 lutego 1965 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy. W związku z tym nie musimy się martwić o to konieczność uwzględnienia obcych przepisów prawa.

le_Roi_des_fous

@blackpill_deathsquad W tej ustawie również nic o tym nie ma.

blackpill_deathsquad

@le_Roi_des_fous na podstawie tej ustawy jest podejmowana decyzja o przyznaniu alimentów, co przekłada się na możliwość ssania kasy z funduszu alimentacyjnego.

blackpill_deathsquad

@le_Roi_des_fous a z jakiegoś powodu mam wątpliwości co do tego czy komornik polski ma jakąkolwiek moc prawną nad obywatelem innego państwa gdy jest on w swoim kraju, a nie w polsce.

Zaloguj się aby komentować