Zdjęcie w tle
NieLubiePomidorow

NieLubiePomidorow

Praktykant
  • 2wpisy
  • 6komentarzy
  • 0obserwujących

Chciałbym sobie stworzyć aplikacje do łączenia się z innymi komputerami poprzez vnc w pracy. Mamy teraz zwykły plik .bat, ale sam dla siebie w ramach nauki chcę zrobić coś lepszego. Moje pytanie to w czym najlepiej byłoby to zrobić?
Początkowo użytkownik wprowadzałby linie/komputery i generowałby się dzięki temu graficzny podgląd (jakiś szablon excelowy lub plik txt? Chodzi o kilkadziesiąt komputerów dla kilku/kilkunastu linii).
#programowanie #python

NieLubiePomidorow

@DzikiKnur69 Ciekawa sprawa, ale wolałbym napisać coś swojego 🙁

0
lipa13

@NieLubiePomidorow O co dokładnie pytasz bo nie do końca rozumiem. O stworzeniu jakiegoś graficznego interfejsu do tych komend które używasz?

0
tatarysh

@lipa13 mnie bardziej interesuje co on tam nielegalnego w nocy chce uruchamiać

0
NieLubiePomidorow

@lipa13 Chodzi mi o apke, w której po odpaleniu pokaże mi się lista nazw komputerów i po kliknięciu w nazwę połącze się z nim zdalnie przez vnc. Teraz mamy zwykły plik .bat a chciałbym sobie stworzyć apke do tego. Czyli odpalam apke, wyszukuje odpowiedni komputer, klikam np. w przycisk 'połącz' i za pomocą vnc odpala się podgląd.

0
lipa13

@NieLubiePomidorow Jeśli to tylko do zabawy to możesz skorzystać z PySimpleGUI do stworzenia UI i pyinstaller do upakowania tego w .exe Ale jak mówię, to libki bardziej do domowych zastosowań - w komercyjnych projektach są zbyt prymitywne. Chociaż ja polecam ich znajomość dla samego siebie - często piszę jakieś web-scraperry i fajnie jest móc dorobić do tego UI w godzinkę czy dwie.

 

Z poziomu UI stworzonego w PySimpleGUI bez problemu możesz wywoływać funkcje pythona uruchamiające inne procesy systemowe.

0

Zaloguj się aby komentować