Zdjęcie w tle
Language exchange

Społeczność

Language exchange

17

Nauka języka nie musi być nudna!

Mam dosyć duży problem, sprzedałem samochód Gruzinowi, rubrykę kupującego w umowe kupna-sprzedaży wypełniał pan Gruzin i za cholerę nie potrafię rozszyfrować jak miał na imie.
Czy ktoś z Was zna na tyle cyrylicę żeby odczytać to imie, bez tego nie mogę teraz wyrejestrować samochodu ani zakończyć ubezpieczenia OC.
#rosyjski
Camelinthejungle

@Rastafari85 jeśli to cyrylica, a w sumie wygląda jak pisana, to może być to Chopsz albo Nopsz w transliteracji. Ale gruziński alfabet nie ma nic wspólnego z cyrylicą, więc może być tam w sumie cokolwiek – nigdy na oczy pisanego nie widziałem. Cholera wie, co tam jest napisane, nikt tego nie ustali raczej na podstawie ręcznego podpisu. Ewentualnie możesz uderzyć na jakieś grupy poświęcone Gruzji.

Rastafari85

@Camelinthejungle Masz racje, teraz zacząłem drążyć z alfabetem gruzińskim, zmyliła mnie pierwsza litera z nazwiska , jest tam 3 czyli Z i to by pasowało do cyrylicy. Spróbuje na FB coś znaleźć.

Ewentualnie poszukam tłumacza, tylko gość mnie wyśmieje, że nie zrobiłem zdjęcia paszportu.

Camelinthejungle

@Rastafari85 z w pisanej cyrylicy duże z tak nie wygląda. Powiedziałbym, że pierwsza litera wygląda jak N (taki nasze H) albo CH (takie nasze x), albo K (takie nasze K). Dalej w sumie bardzo to wygląda jak o (nasze o), p (takie nasze n) i sz, tego jestem praktycznie pewien. Chopsz, Kopsz, Nopsz? No nie brzmi to jak gruzińskie nazwisko.


Z drugiej strony w gruzińskim alfabecie nie bardzo widzę podobne znaki. Chyba jednak faktycznie to cyrylica...

67924c1d-b5e4-483c-a334-06f1539c4e3d

Zaloguj się aby komentować

Coś ostatnio słabo u nas z postami związanymi z nauką języków. Proponuje w takim razie lekką odmianę.
Pani Katiusza startuje z nową serią lekcji rosyjskiego od podstaw. Także, jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad nauką tego języka, teraz masz świetną okazję
https://www.youtube.com/watch?v=at2WdxwYyD0
lubieplackijohn userbar
Wesprzyj autora
Brickstone

@lubieplackijohn Katiusza Michaiłow?

Brickstone

@lubieplackijohn a nie. Nie ma tatuaży. Jednak trochę podobna.

lubieplackijohn

@Brickstone Jaką inna Katiusza

Zaloguj się aby komentować

Jeśli nie masz co robić, a znudziło Cię oglądanie Netflixa, to proponuję wdrożyć protokół "włoski do poduszki". I bynajmniej nie chodzi mi o przyłożenie tej co bardziej zarośniętej części głowy do puchowej kulki, co raczej odpalenie tego oto krótkiego filmiku i nauczeniu się kilku przydatnych słówek w języku Dantego! Bon apetit!
https://www.youtube.com/watch?v=pb9lT-HdVbw
lubieplackijohn userbar
Wesprzyj autora

Zaloguj się aby komentować