Oburzenie w Gwatemali z powodu zatrucia psa

MIASTO GWATEMALA – Film przedstawiający dwóch mężczyzn trujących trzy psy w zachodniej Gwatemali wywołał oburzenie wśród dużej części gwatemalskiego społeczeństwa domagającego się sprawiedliwości.

Ludność skorzystała z portali społecznościowych i około 200 osób wyszło w poniedziałek, aby demonstrować przed obiektami piekarni w departamencie Quetzaltenango po tym, jak ludność zidentyfikowała dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za śmierć lokalnych właścicieli, Orlando i Luisa Guzmána. Trzy bezpańskie psy znane są jako Negrito, Nukita i Loba.

Na nagraniu z kamer bezpieczeństwa widać dwóch mężczyzn z torbami w rękach idących chodnikiem i karmiących trzy psy, które wkrótce potem zginęły na miejscu.

Protestujący, niektórzy ze swoimi zwierzętami, skandowali „Zakaz znęcania się nad zwierzętami!” przed piekarnią. protestowali pod hasłem „Oni też mają prawa!” oraz „Zabójca i Sprawiedliwość!”

 

Kongres Gwatemali zatwierdził ustawę o ochronie i dobrostanie zwierząt w 2017 r., która penalizuje znęcanie się nad zwierzętami. Prawo zalicza zatrucie lub odurzenie zwierząt do najpoważniejszych przestępstw, za które grozi grzywna w wysokości do 12 płacy minimalnej, około 4300 USD.

 

#psy #wiadomosciswiat

Komentarze (2)

@hejto nie da się edytować tytułu znaleziska. #hejto #problemyzhejto
zmieńcie na - Protest w Gwatemali z powodu zatrucia psów

Bambinizm zwiastunem cywilizacyjnego upadku, bowiem sa to pseudofilozoficzne wynurzenia na poziomie new-ageistowskich bredni propagowanych przez dendrofilow i kultystow klimatycznych masci wszelakiej.

Zaloguj się aby komentować