Czy jest tu ktoś, kto choć raz nie oglądał lub czytał przygód Kubusia Puchatka? Tego misia zna chyba każdy, kto był dzieckiem.
Dziś wypada dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia 1882r. urodził się autor tej kultowej bajki Alan Alexander Milne.
Z tej okazji życzę Wam, żebyście byli zawsze pozytywnie nastawieni, otwarci na innych i uśmiechnięci jak Kubuś
Mimo, że to bajka, zawiera w sobie wiele ciekawych mądrości. Jedna z nich to: "Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie"
Jeśli lubicie Kubusia i macie swoje ulubione cytaty, wrzucajcie w komentarze.
#dziwneswieta #kubuspuchatek #ksiazki
5ed2ca74-a73f-429c-b99e-0c80beca5887
antynormik

@Moose ale normiczy bęłkot, to masz wygenerowane przez jakiś model z gpt3?

Moose

@antynormik skup się dobrze i użyj wszystkich dostępnych połączeń nerwowych w mózgu bo to, co Ci napiszę, może być dla Ciebie szokiem! Na tym portalu są ludzie normalni. Jesteś tu od dziś, więc rozumiem, że Ci ciężko, ale mam nadzieję, że się zaadaptujesz.

Moose

@SuperSzturmowiec @mBank nie tego się spodziewałem. No może trochę

antynormik

@Moose no właśnie widzę, że jest inaczej, miałem nadzieję, że w końcu ktoś się znajdzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


No trudno, ale tak na prawdę to czasem sie zdarzają i fajen takiego znaleźć. Takie tam hobby.

nalej_mi_zupy

@Moose Niektórzy mówią, że Kubuś Puchatek, a właściwie jego bohaterowie symbolizują choroby psychiczne,


Puchatek jest uzależniony od miodu, potrafi ryzykować życie dla chociaż jednej, małej łyżeczki miodu, nie ukrywa tego, że dnia nie może wytrzymać bez miodu.


Tygrysek symbolizuje nadpobudliwość i ADHD, ciągle fika, skacze na ogonie i nie może usiedzieć na miejscu dłużej niż kilka minut, wyjątkiem jest jedynie sen.


Sowa ma dysleksję, jest widziana przez przyjaciół jako bardzo inteligentna, ale nie potrafi ani pisać, ani czytać, gdyby rzeczywiście była taka inteligentna, to by się nauczyła, czyli coś jej przeszkadza w tym, a mianowicie choroba.


Mama Kangurzyca jest nadopiekuńcza, nie pozwala się długo bawić Maleństwu ani odchodzić daleko.


Prosiaczek jest fobikiem, ciągle się boi wszystkiego, w jednym odcinku (dosłownie) - swojego cienia, można tłumaczyć, że jest drobny, ale zauważmy, że Maleństwo jest podobne, a jakoś się aż tak nie boi...


Kłapouchy ma depresje, wiecznie smutny, mieszka w szałasie, nie może się wziąć w garść, zamyka się w sobie, zupełnie jak osoby z depresją.


Królik i Gofer to pracoholicy, ciągle pracują, jeden w ogrodzie, drugi pod ziemią w domu, a jak tylko ktoś chociaż Długouchemu zdepcze grządkę, wpada w szał i od razu naprawia szkodę.


Jeszcze został Krzyś, przecież to jest grzeczne dziecko, nie ma problemów, na co ono może być chore? Otóż to na schizofrenię (paranoidalną!), przecież wszyscy (oprócz Sowy, Królika i Gofera) bohaterowie to są jego maskotki, a on z nimi gada, wydaje mu się że żyje w innym świecie, że jego maskotki gadają z nim i przeżywają przygody.


https://teoria.fandom.com/pl/wiki/Teoria_o_Kubusiu_Puchatku

zgrzyt

a ja zapytam inaczej, czy ktoś zmierzył się z wersją "Fredzia Phi Phi"? Bo ja taką wersję miałem za dzieciaka i odmówiłem jej czytania, była to pierwsza lektura której nie przeczytałem

Moose

@nalej_mi_zupy jako dorośli ludzie oczywiście takie postaci możemy bardzo łatwo rozłożyć na czynniki pierwsze. Patrząc z tej perspektywy, którą przedstawiłeś, nie można się z Tobą nie zgodzić. Ale dzieci takich aspektów nie dostrzegają bo inaczej patrzą na świat. Dlatego może nie każdy dorosły ogląda czy czyta bajki dla własnej przyjemnosci.

Widzę pewne analogie do filmów, książek i postaci si-fi. Podchodząc zdroworozsądkowo, taki Matrix to jedna wielka bajka, prawa fizyki nie istnieją a ludzie oglądali i zarobił miliony

Zaloguj się aby komentować