Zdjęcie w tle
Technologia

Społeczność

Technologia

145

Alternatywna nakładka na YouTube o otwartym kodzie źródłowym, która jest wydajna dzięki swojej konstrukcji.

YouTube ma bardzo inwazyjną politykę prywatności, która opiera się na wykorzystywaniu danych użytkowników w nieetyczny sposób. Użytkownik przekazuje im wiele danych - od pomysłów, gustów muzycznych, treści, poglądów politycznych i wiele więcej, niż się wydaje.

Korzystając z aplikacji Piped, można swobodnie oglądać i słuchać treści bez obawy, że wścibskie oczy będą obserwować wszystko, co się robi.

https://piped.kavin.rocks/

github: https://github.com/TeamPiped/Piped

Zaloguj się aby komentować

Na portalu znajdują się osoby, które piszą książki wiec mam dla was kilka przydatnych linków i programów:

1. Reedsy https://reedsy.com/write-a-book -Piękne narzędzie produkcyjne, które zajmuje się formatowaniem i konwersją, zanim jeszcze użytkownik skończy pisać.
2. Edycja tekstu https://www.hejto.pl/wpis/kilka-przydatnych-stron-aplikacji-dla-osob-ktore-piszac-lub-tworzac-cos-czerpia-
3. Inkarnate inkarnate.com Tutaj stworzysz mapę do swojej książki.
4. InkScope inkscape.org Tworzenie ilustracji.

7dadc38e-4f12-44bd-a89c-41d49db828b6

Zaloguj się aby komentować

Kilka dni temu grecki producent oprogramowania Accusonus został kupiony przez firmę META (Facebook), twórcy oprogramowania zostali włączeni do firmy macierzystej i wycofani z rynku wtyczek.

Wszyscy, którzy mają już konto, mogą po prostu pobrać z ich strony internetowej wydany pół roku temu pakiet ERA 6 Po Bundle dla systemów Windows i MAC, z którego usunięto zabezpieczenia DRM dla wtyczek. Teoretycznie każdy inny użytkownik może również pobrać go za pośrednictwem serwera publicznego.

Nie potrzebujesz klucza, do jego uruchomienia potrzebny jest jedynie program DAW (Ableton, Bitwig, Logic, Cubase...) lub inny host. Dalsze prace zostały już przerwane.

Pakiet ten jest interesujący zarówno dla twórców treści, jak i producentów muzycznych. W skład zestawu VST do naprawy i przetwarzania wokalu wchodzą:

-De-Breath
- De-Clipper
- De-Esser Pro
- Noise Remover Pro
- Reverb Remover Pro
- Plosive Remover
- Mouth De-Clicker
- Audio Cleanup-Assistent
- Room Tone Match
- Voice Leveler
- Voice Deepener
- Voice AutoEQ
- Voice Changer

Jako ze strony mogą pobierać osoby, które posiadają tam konto tutaj linki

PC: https://accusonus.s3.amazonaws.com/public/products/era-bundle/current/ERA_Bundle_v6.2.00-VoiceChanger_v1.3.10-WIN.zip
MAC: https://accusonus.s3.amazonaws.com/public/products/era-bundle/current/ERA_Bundle_v6.2.00-VoiceChanger_v1.3.10-MAC.zip

dodatkowe instalatory: https://accusonus.com/downloads

848d928a-8f3c-4198-818e-a12ce3e79904

Zaloguj się aby komentować

Możliwość pracy w pełni zdalnie. Szukamy Midów, jak i Seniorów. Wymagania i płaca jest oczywiście dostosowana do poziomu.

Widełki:
- Senior 16 000 - 26 000 brutto UoP
- Mid 8 000 - 16 000 brutto UoP

Osoba do nas dołączająca ma przydzielonego tzw. "buddiego", który pomaga się wdrażać, któremu można zadawać pytania, pomaga z zadaniami i kodem.

Co oferujemy?

Po pierwsze MOŻLIWOŚCI ROZWOJU:
Zespół składający się z doświadczonych ludzi, którzy zawsze służą pomocą i dobrą radą, codzienne wyzwania, dostęp do szkoleń, uczestnictwo w konferencjach czy stare dobre CodeReview.

Po drugie TECHNOLOGIE:
Płyniemy z głównym nurtem frontendowym: React, TypeScript, Redux, Styled Components ...

Po trzecie SATYSFAKCJA:
Przekonanie, że to co robię ma sens, daje mi ogromną satysfakcję - dzięki efektom naszej pracy 43 miliony unikalnych użytkowników miesięcznie ma możliwość zorganizować sobie wakacje marzeń.

Więcej opinii ludzi, którzy tu pracują https://www.facebook.com/LMGPoland

Link do ogłoszenia - https://jobs.smartrecruiters.com/lmgroup/743999802187867-senior-frontend-developer-also-available-for-full-remote-

lubieplackijohn7 miesięcy temu

Zatrudniasz też ludzi z Ukrainy?

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Cześć.
#Netprasowka 07/22

1. Jak masz dwa łącza/uplinki to dobrze je wykorzystywać cały czas. Jak zrobić loadbalancing z ECMP na Juniper MX. Autor wpisu wykorzystuje multipath, o którym mówimy w trakcie programu BGP - zbuduj silne fundamenty https://showroute.pl/bgp.
https://iosonounrouter.wordpress.com/2022/02/09/making-load-balancing-fault-resistant/

2. Jak wygląda wydajność komercyjnej i zamkniętej implementacji protokołu BGP w porównanie z darmowymi i otwartymi rozwiązaniami. Autor testu przetestował implementację w Junos.
https://elegantnetwork.github.io/posts/BGP-commercial-stacks/

3. ZTP, a właściwie Zero Touch provisioning, to jest spełnienie marzeń inżynierów sieciowych. Wkładamy urządzenie sieciowe do szafy. Podpinamy prąd, kable i urządzenie samo się konfiguruje. Jeśli zajmujesz się bezpieczeństwem, to pewnie widzisz tu pole do nadużyć. W artykule masz informację jak ZTP jest bezpiecznie realizowane w IOS-XR.
https://gestaltit.com/events/sulagna/secure-zero-touch-provisioning-with-ciscos-implementation-on-ios-xr/

4. Cloud WAN w AWS. Jest to usługa pozwalająca na zbudowanie sieci WAN za pomocą chmury AWS. Całą siecią zarządzasz z jednego miejsca.
https://www.twitch.tv/videos/1285714344

5. Jak wyglądało bezpieczeństwo w Internecie w Q4 2021 roku. Informacje zebrane i podsumowane przez Cloudflare.
https://info.cloudflare.com/rs/713-XSC-918/images/BDES-2746_DDoS-Trends-for-Q4-21-V3.pdf

SZKOLENIA/EDUKACJA
Już jutro otwieramy zapisy do naszego programu BGP - zbuduj silne fundamenty. Jeśli chcesz dołączyć, do programu to zapisz się tu: https://showroute.pl/bgp Przygotowujemy ciekawą ofertę.

PRACA
Oferty pracy dostępne dla czytelników mailingu: https://showroute.pl/netprasowka

To byłoby na tyle w tym tygodniu z Netprasówki.

2ca4fe0f-d341-43b2-902c-4da8865e2507

Zaloguj się aby komentować

Sztos

#Netprasowka 06/22

Cześć.
Witam w nowym tygodniu.

1. Ten, kto nie parsował outputu z konsoli za pomocą wyrażeń regularnych ten nie wie co to stres. W Python jest biblioteka Scrapli, która "rozmawia" z konsolą za pomocą poleń. Jest też dostępna w Go. Tu masz przykład użycia. Jeśli interesuje Cię automatyzacja to pamiętaj o ankiecie https://showroute.pl/robot.
https://netdevops.me/2021/network-automation-options-in-go-with-scrapligo/

2. UTRS, a właściwie Unwanted Traffic Removal Service, to usługa typu community dostarczana przez Team Cymru. Usługa wykorzystuje RTHB to łagodzenia ataków DDoS. Tu masz link (https://team-cymru.com/community-services/utrs/), gdzie możesz za darmo się zarejestrować. Zanim to zrobisz, to przeczytaj zawartość Readme.md.
https://github.com/team-cymru/network-security-templates/blob/master/UTRS-Peering-Guide/README.md

3. Co zrobić, zanim przystąpić do automatyzowana swojej sieci i usług. Odpowiedź jest prosta. Porządek. Ivan w swoim stylu wyjaśnia dlaczego.
https://blog.ipspace.net/2022/02/cleanup-before-automation.html

4. Anycast jest ciekawy i dobry np.: do rozpraszania ataków DDoS czy zwiększania dostępności serwerów DNS, ale też są pewne minusy związane z TCP.
https://lambda.mu/anycast-tcp/

5. Jak wygląda wydajność DNS over HTTPS w ujęciu globalnym. Badacze sprawdzili 22052 unikanych użytkowników w 224 krajach. Artykuł w linku jest podsumowaniem ich badań.
https://blog.apnic.net/2022/02/03/measuring-dns-over-https-performance-around-the-world/

SZKOLENIA/EDUKACJA

Za tydzień otwieramy zapisy do naszego programu BGP - zbuduj silne fundamenty. Jeśli chcesz dołączyć, do programu to zapisz się tu: https://showroute.pl/bgp
Przygotowujemy ciekawą ofertę.

PRACA

Oferty pracy są dostępne dla czytelników mailingu. https://showroute.pl/netprasowka

To byłoby na tyle w tym tygodniu z Netprasówki.

Pozdrawiam i do przeczytania.

f867067a-e4c4-4cd2-8782-e41d8b77c5b5

Zaloguj się aby komentować

co jest kurła z tym #wykop non stop weryfikacja konta przekroczenie limitu za same wiadomosci prywatne xd niby walka na rumuna a rumun przejdzie a zwyklym wykopowiczom sie oberwie (elicie internetu)

ofca6698 miesięcy temu

@MrStealYourGirl nawet jeśli przejmuje, to robi to w całkiem "rigczowy" sposób. zawsze używa kont kilkuletnich, które zostały porzucone przez użytkowników. Nie podpieprza kont, które są w tym momencie aktywne.

Brickstone8 miesięcy temu

@ofca669 co mnie trochę martwi, bo utraciłem dostęp do trzynastoletniego konta..

0
Acid_Burn7 miesięcy temu

@MrStealYourGirl porównaj używane loginy z zawartością baz danych, które wyciekły.

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

#netprasowka 05/22

Mamy poniedziałek wieczór, a jak poniedziałek to Netprasówka.

1. Co to jest CI/CD i jak zbudować pipeline do implementacji zmian w siec. Jest to pierwszy wpis z serii. Autor opisuje krok po kroku jak wdrożyć CI/CD u siebie w środowisko. Masa ciekawych narzędzi, które łącząc razem pokazują prawdziwą moc automatyzacji.
https://juliopdx.com/2021/10/20/building-a-network-ci-cd-pipeline-part-1/

2. RPKI wchodzi pod strzechy. Warto poznać ten zestaw narzędzi i technik. Masz tu miejsce, w którym wszystkie informacje zostały zebrane i usystematyzowane.
https://rpki.readthedocs.io/en/latest/index.html

3. Mamy 2022, ale warto podsumować ostatni kwartał 2021. Qrator jak co kwartał przygotował raport z ataków DDoS i incydentów związanych BGP. Jest stabilnie.
https://blog.qrator.net/en/q4-2021-ddos-attacks-and-bgp-incidents_153/

4. Łukasz Bromirski przygotował projekt, w którym możesz mieć pełną tablicę BGP w swoim labie. Nie jest to tablica wygenerowana, tylko żywe prefiksy. Możesz przećwiczyć filtrację i RPKI.
https://lukasz.bromirski.net/pl/post/bgp-w-labie-3/

5. Kim jest Solution Architect w AWS. Ciekawy wpis o ciekawej pozycji. Nie jest to praca tylko z klientami, ale też commmunity.
https://no-kill-switch.ghost.io/a-u-nas-w-ksiegarni-co-robi-solutions-architect-w-aws/

SZKOLENIA/EDUKACJA
Za pare tygodni otwieramy zapisy do naszego programu BGP - zbuduj silne fundamenty. Jeśli chcesz dołączyć, do programu to zapisz się tu: https://showroute.pl/bgp Przygotowujemy ciekawą ofertę.

PRACA
Oferty pracy są dostępne dla czytelników mailingu: https://showroute.pl/netprasowka

8a6e8fbf-b828-4f05-a40d-00aced771db5

Zaloguj się aby komentować

Sztos

XIAOMI Mi 12 + KONKURS
=======================
Świeżutka recenzja telefonu Mi 12 wraz z lekkimi porównaniem do Mi 12 Pro. Który lepszy? Ciężko ocenić. A co wy sądzicie? Dla osób które skomentują film na Youtube i udostępnią go publicznie dalej z dopiskiem "Biorę udział w konkursie" przewidziana nagroda.

Zachęcam też do subskrypcji i like. Pomóżcie wybić się! Pomożecie?
P.S. Przepraszam jak wybrałem złą społeczność, jestem nowy na hejto
Recenzja i szczegóły konkursu

https://www.youtube.com/watch?v=8YejfyTYR8s

lubieplackijohn8 miesięcy temu

@china-tech.pl A to zwracam honor

Rozumiem, że projekt jest dość świeży

0
china-tech.pl8 miesięcy temu

@lubieplackijohn dokładnie, w połowie stycznia ruszył Domenę zaklepałem i socialmedia. Staram się już wrzucać jakieś materiały

lubieplackijohn8 miesięcy temu

@china-tech.pl Trzymam kciuki więc!

Zaloguj się aby komentować

Redditowe zabawki

Reveddit - wyszukiwarka usunietych postow
https://www.reveddit.com/about/#welcome

Libreddit - alternattwny frontend (wykorzystane w rozszerzeniu Privacy Redirect)

https://libreddit.silkky.cloud/

Redditowe galerie
Scroller https://scrolller.com/
Redditery https://www.redditery.com/

Nebthtet8 miesięcy temu

Ooooo to mega się przyda, dzięki!

Dodajcie sobie do powyższych https://redditenhancementsuite.com (ogólne rozszerzenie do przeglądarek), a applowcy apkę Apollo.

0

Zaloguj się aby komentować

Obserwować i reagować w razie w mieć tez inne narzędzia już zaimplementowane.

„ Austriacki urząd ochrony danych uważa, że korzystanie z Google Analytics na stronie internetowej stanowi naruszenie GDPR.
Austriacki Urząd Ochrony Danych (DPA) stwierdził, że austriacka strona internetowa netdoktor.at poświęcona zdrowiu narusza unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych (GDPR), ponieważ wykorzystuje Google Analytics do gromadzenia danych użytkowników. Organ nadzorczy stwierdził, że adresy IP i identyfikatory odwiedzających strony internetowe wykorzystywane w plikach cookie należy uznać za dane osobowe, co oznacza, że przekazywanie takich danych narusza rozdział V GDPR. Jak wyjaśnia TechCrunch, decyzja może mieć długoterminowe konsekwencje, ponieważ ustanawia precedens dla korzystania z narzędzi, które wymagają, aby dane osobowe Europejczyków były przekazywane do Stanów Zjednoczonych do przetwarzania, i podkreśla potrzebę wprowadzenia przez menedżerów dodatkowych środków w celu poprawy standardów Przepisy w celu zapewnienia zgodności z prawem UE. Jak ujął to austriacki ekspert ds. prywatności Max Schrems: "Zamiast dostosować usługi do zgodności z GDPR, amerykańskie firmy po prostu próbowały wstawić tekst do swoich polityk prywatności i zignorować Trybunał. Wiele firm w UE poszło za tym przykładem, zamiast uciekać się do opcji prawnych. Komentując decyzję austriackiego regulatora, Schrems powiedział: "To bardzo szczegółowa i mądra decyzja. Wreszcie, firmy w Europie nie mogą już korzystać z amerykańskich usług w chmurze. Minęło już półtora roku od czasu, gdy Trybunał Sprawiedliwości potwierdził to po raz drugi, a więc najwyższy czas, aby prawo to było również stosowane. ”

adrian-wieczorek8 miesięcy temu

@Nebthtet miejmy taka nadzieje, chociaż wystarczyłoby przetwarzać dane w Europie i do ameryki wysyłać "wnioski". Ciekawi mnie jak to się zakończy, ktoś posmaruje i będzie git

Zaloguj się aby komentować

12