Zdjęcie w tle
Dyskusje

Społeczność

Dyskusje

5k+
  Wall
  WallGwiazdor

  Elon Musk i Twitter czyli Panie zrób mi wyszukiwarkę za darmo [ELONTWITTER #3]

  Elon Musk i Twitter czyli Panie zrób mi wyszukiwarkę za darmo [ELONTWITTER #3]

  Kochani dziękuje za tak świetne przyjęcie, oba posty z serii [ElonMusk] są w topce popularnych artykułów. Tak więc OP deliver i jedziemy z 3 częścią. Niestety tak dużo się aż nie działo (przynajmniej takiego cyrku jak poprzednio) no ale tutaj Elon dowozi quality content.
  Na początku parę tematów do wyrównania wiedzy. Elon ogłasza dwie rzeczy zaczyna od odbanowania Donalda Trumpa (oczywiście robi profesjonalne badania z userami czyli ankietę na twitterze xD )

  Ciekawostka Donald Trump do tej pory nie zapostował nic. Chwile później też podejmuje decyzje biznesową pytając lud. Czy powinno się zrobić amnestie i odbanować konta i tutaj też mamy to samo:

  Wszyscy myślą o kontach znanych osobistości (Donald Trump, Kanye West) ale uważam że problem się zacznie jak dużo kont wspierających terroryzm czy stricte kanałów terrorystycznych będzie odblokowane. Hear my words w przeciagu miesiąca będzie afera z tym związana.
  W międzyczasie ciekawy artykuł od niebezpiecznika gdzie gość wrzucił cały film dzieląc go na 49 cześci po 2 minuty

  Przejdźmy jednak do tytułowej wyszukiwarki bo tutaj było dużo kontrowersji. Elon Musk zatrudnia Georga Hotza. Kim jest George Hotz? Znany pod pseudonimem Geohot znany jako "hacker" ale traktujmy go jako znany programista/przedsiębiorca. Zaczął swoją karierę od jailbreakowania iOS czy systemów Playstation (gdzie sony go sądziło wiele razy).
  Z Elonem styczność miał od 2015 roku gdzie poszedł o zakład z Elonem że zrobi lepszy soft do autonomicznych samochodów (w zamian Elon miał mu dać 12 milionów jeśli zrobi lepszy w określonym czasie). Co ciekawe soft został zrobiony ale do rozstrzygnięcia zakładu nie doszło ponieważ pan Georg załozył swoją firme Comma.ai robiącą soft do autonomicznych samochodów. Czy się opłacało to odpowiedzcie sobie sami ale z samego fundingu zebrali już 18.1 miliona usd.
  Tak więc pan Geohot jak rycerz na białym koniu wbija do Twittera i mówi że w parę tygodni na stażu naprawi wyszukiwarkę. Ziobro zaskoczenia okazuje się że to nie takie łatwe a google.com to nie jest tylko 1 input Krzywą pochyłą jego przygody od (easy to zrobię do dlaczego nie chcecie mi pomagać za darmo) wklejam poniżej.

   

  Na końcu parę bez kontekstu rzeczy które się działy:
  Elon znajduje w HQ twittera tshirty STAY WOKE:

  i tworzy właśną linie: Stay WORK

  Twitter Verified wraca w następnym tygodniu jako 3 różne kolory do tego będzie ręcznie weryfikowany dlatego jestem pewien że czeka nas jeszcze trochę contentu i podawania się za inne firmy

  I tak jak ostatnio tak i teraz zakończę. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Twitter podbija 1.6 mln aktywnych userów pobijając rekord swój. Nie mamy tutaj żadnych danych finansowych jednak widać że kontrowersje przyciagają userów do Twittera

  Kochani jeśli dotarliście do tego momentu, prosiłbym was o kliknięcie w pieruna bym widział że Wam się podobało i więcej osób mogło dotrzeć do tego materiału

  Wall
  WallGwiazdor

  Ogromne zwolnienia w branży IT w USA i nie tylko

  Ogromne zwolnienia w branży IT w USA i nie tylko

  Aktualnie mamy gorący temat zwolnień w Twitterze ale prawda jest taka że masowe zwolnienia uderzają aktualnie w cały rynek, szczególnie w dużych zachodnich firmach z sektoru IT. W Polsce moim zdaniem jeszcze nie czuć ani trochę "wiatru zmian" chociaż większość firm szykuje się na negatywny scenariusz w 2023 roku.
  Skąd te zwolnienia?
  Wiadomo że często są to jednostkowe przypadki charakterystyczne dla danego biznesu (np. Twitter i Elon Musk czy Facebook i fiasko MetaVersu) ale wszystkie mają współny mianownik. Cytując crunchbase
  "The public markets have been hit hard in 2022, and that’s trickled down to the private markets. Inflation concerns, rising interest rates and geopolitical issues have all contributed to a roller-coaster stock market.
  Startups — especially those that benefited from a pandemic boom that’s starting to cool — are feeling the pressure too. Valuations, particularly at the late stage, have started to dip, and startups say it’s much more difficult to raise new funding in this environment."
  https://news.crunchbase.com/startups/tech-layoffs-2022/
  No dobra ale czy to naprawdę tak dużo?
  Kto jest liderem w zwolnieniach? Wedle różnych stron aktualnie w TOP mamy Amazon z 10 000 osób zwolnionych i Facebook z 11 000 osób. Ogólnie listopad jest rekordowy pod względem zwolnień bo jest to aż łącznie 51 000 osób zwolnionych co daje ogromy pogrom.
  Znalazłem parę źródeł dające dokładne dane ale chyba ta strona najlepiej to pokazuje:
  https://www.trueup.io/layoffs?fbclid=IwAR2umtC43hk5eR0rzFTBYtVjNYWuyO2ytyJozVHV8WwQjH9FhbhqwcArNdU

  Ewentualnie polecam tez to źródło:
  https://layoffs.fyi/

  Tak czy siak myślę że wojna i ekonomiczna recesja czekająca nas w 2023 spowoduje wiele zwolnień w branży i to nie tylko IT i niestety "najgorsze jeszcze przed nami".

  Wall
  WallGwiazdor

  Elon Musk i Twitter czyli karuzela śmiechu nigdy się nie kończy [ELONTWITTER #2]

  Elon Musk i Twitter czyli karuzela śmiechu nigdy się nie kończy [ELONTWITTER #2]

  Ostatni post (link: https://www.hejto.pl/wpis/elon-musk-i-twitter-2-0-czyli-kolejna-czesc-kabaretu?commentId=c10266f1-3ee5-4e97-a127-e9f33570d2d3 ) został przez Was bardzo bardzo gorąco przyjęty a jako że temat przekracza granice absurdu coraz bardziej stwierdziłem że zrobie serie [ELONTWITTER] gdzie będę starał się Wam przybliżać jak wygląda praca w twitterze po przejęciu go przez Elona Muska.
  Wczoraj gruchnęła na nas decyzja Elona i mail o wyborze między Twitterem 2.0 i pracą ponad wymiar lub słodnim 3 miesięcznym wypowiedzeniem. Potem cała akcja z garażem i zablokowanymi drzwiami. Myśleliście że to był już koniec?
  Kiedy Elon już odcedził plew od ziarna napisał prostego maila do swoich pracowników. Kto umie kodować zapraszam do mnie. Jako sposób weryfikacji bardzo uznawany w świecie IT poprosił i przyniesienie 10 screenów z najlepszym kodem.

  Treść maila:
  "From: Elon Musk
  To: Team
  Subj. All Software Engineers
  Date: Nov. 18, 2022 [time stamp removed]
  Anyone who actually writes software, please report to the 10th floor at 2 p.m. today.
  Before doing so, please email me a bullet point summary of what your code commits have achieved in the past 6 months, along with up to 10 screenshots of the most salient lines of code. 
  Thanks,
  Elon
  From: Elon Musk
  To: Team
  Subj. All Software Engineers
  Date: Nov. 18, 2022 [time stamp removed]
  If you’re working remotely, please email the request below nonetheless and I will try to speak to you via video. Only those who cannot physically get to Twitter HQ or have a family emergency are excused.
  These will be short, technical interviews that allow me to better understand the Twitter tech stack.
  Thanks,
  Elon
  From: Elon Musk
  To: Team at Twitter
  Subj. All Software Engineers
  Date: Nov. 18, 2022 [time stamp removed]
  If possible, I would appreciate it if you could fly to SF to be present in person. I will be at Twitter HQ until midnight and then back again tomorrow morning."
  Źródło: https://www.cnbc.com/2022/11/18/twitter-planned-to-close-offices-friday-but-musk-asks-engineers-in.html
  Jest nawet zdjęcie z code review ale chyba post już spadł z twittera:

   

  Co po za tym? Elon zrobił glosowanie czy Trump powinien być odbanowany. Wyniki poniżej:

  Na koniec pare wyrwanych z kontekstów tweetów ktore uwazam za uber zabawne

   

  Ciekawy artukuł o tym czy będa wypłaty w Twitterze: https://www.businessinsider.com/twitter-payroll-finance-department-resigns-en-masse-under-elon-musk-2022-11
  A na koniec moje przemyślenie. Może w tym całym szaleństwie jest metoda, sam Elon donosi że Twitter aktualnie bije rekordy popularności i odwiedzin.

  Kochani jeśli dotarliście do tej części będe bardzo wdzięczny za kliknięcie w płomyczek tak by więcej osób mogło też się zaznajomić z tą serią

  mejwen
  mejwenKosmonauta

  El Duce, Kurt Cobain, Allen Wrench i Courtney Love

  El Duce, Kurt Cobain, Allen Wrench i Courtney Love

  Via deepl.com:
  Eldon Wayne Hoke (23 marca 1958 - 19 kwietnia 1997), pseudonim El Duce, był amerykańskim muzykiem najbardziej znanym jako perkusista i główny wokalista zespołu shock-rockowego the Mentors, a także innych, w tym Chinas Comidas i the Screamers.
  Oprócz kariery muzycznej Eldon był również aktorem, który wystąpił w kilku filmach jako statysta, a o swoim niezwykle kontrowersyjnym zespole i stylu życia opowiadał w osławionych telewizyjnych talk-show Jerry Springer i Wally George.
  Dziś El Duce jest pamiętany jako pionier kultury, który używając swojego czarnego poczucia humoru, zniszczył tabu w muzyce rockowej dotyczące mowy i zachowania na scenie, i który ustanowił precedens dla dzisiejszych najbardziej skandalicznych i ekstremalnych aktów muzycznych.
  Utwory The Mentors były coverowane przez takich artystów jak Frank Zappa, Black Label Society, GWAR i Koffin Kats, a także cytowane przez Guns N' Roses, Anthrax i Dr. Know (odpowiednio w "Cornshucker", "I'm The Man" i "Fist F*ck").
  Hoke i Mentorzy starali się zwrócić na siebie uwagę poprzez demonstracje politycznej niepoprawności. Gitarzysta zespołu, Eric Carlson, przyjął pseudonim na "Sickie Wifebeater", a grupa często pojawiała się publicznie w czarnych kapturach katowskich.
  Podczas przesłuchań w 1985 roku przez Senacki Komitet ds. Handlu, Nauki i Transportu, dotyczących rozprzestrzeniania "obscenicznych" tekstów w muzyce popularnej, wielebny Jeff Ling wyrecytował tekst piosenki Mentors, "Golden Shower" muzykowi Frankowi Zappie, który sprzeciwiał się przesłuchaniom. Słowa piosenki, które zawierały wers "Bend up and smell my anal vapor / Your face is my toilet paper" skłoniły Zappę i innych do potępienia przesłuchań jako farsy.
  Najciekawszy wątek dotyczy śmierci Kurta Cobaina i El Duce.
  Po tym jak ciało frontmana Nirvany Kurta Cobaina zostało odkryte w szklarni domu Cobaina w Lake Washington 8 kwietnia 1994 roku, Hoke zaczął twierdzić, że żona Cobaina, Courtney Love, zaoferowała mu zapłatę za zabicie Cobaina. Hoke promował swoją historię w takich mediach jak telewizyjny Jerry Springer Show, cotygodniowy tabloid The National Enquirer oraz w filmie dokumentalnym Nicka Broomfielda, Kurt & Courtney. W 1996 roku Hoke przeszedł test na wykrywaczu kłamstw twierdząc, że Love zaproponował mu 50 000 dolarów za zabicie Kurta Cobaina. W wywiadzie w filmie Kurt i Courtney, nagranym 11 kwietnia 1997 roku, El Duce ponownie twierdził, że Love zaoferowała mu 50 000 dolarów za "ubicie" Kurta Cobaina, a dalej twierdził, że wie kto zabił Cobaina (podając imię "Allen" niektórzy twierdzą, że z zespołu Kill Allen Wrench), ale powiedział, że "pozwoli FBI go złapać".
  W ostatni wywiadzie El Duce warto zwrócić uwagę jednak na szczegóły
  https://www.youtube.com/watch?v=Ho2nK5IQs_g
  Z Youtube:
  2:39 - słyszymy krzyk kobiety w tle: "Get off of me"
  2:57 - ponownie krzyk: "Help us"
  "El Duce był znany z kręcenia się wokół alfonsów i dziwek w podziemnej scenie klubowej. Płacił temu czarnemu facetowi (który jest alfonsem), aby przynosił mu prostytutki do domu, a on trzymał je związane, torturował je i robił na nich wszystkie rodzaje perwersyjnych aktów seksualnych. 
  2:25 - "Powiedziałem Allenowi"
  El Duce był bliskim przyjacielem głównego wokalisty Satanic Metal Band o imieniu Allen Wrench. W grudniu 1993 roku El Duce poznał Courtney Love przez dilera narkotyków i właśnie wtedy zaproponowała mu 50 000 dolarów za zabicie jej męża. On nie miał jaj by to zrobić więc El Duce skontaktował ją z Allenem Wrenchem. 3 miesiące później Kurtowi odstrzelono głowę! 2 dni po tym wywiadzie dla BBC, współlokator El Duce powiedział, że Allen Wrench pojawił się w ich domu bardzo wkurzony za wymienienie go w tym wywiadzie. 10 minut po wyjściu z domu za Wrenchiem, El Duce nie żył, po tym jak uderzył w niego pociąg. Powiedziałbym, że jestem na 99% pewien, że Allen Wrench wepchnął go pod ten pociąg i nie był to wypadek."
  El Duce nie dożył 40 lat, co jest może być zaskakujące dla niektórych patrząc na jego wygląd.

  Co łączy Rosjan, Islamistów i Hunów?

  Co łączy Rosjan, Islamistów i Hunów?

  Właśnie to.
  Podszyta kompleksem niższości nienawiść do drugiego człowieka tylko dlatego, że stworzył coś pięknego, a oni nie. Że POSIADA coś, czego oni nie mają - bo są zbyt głupi, zbyt skorumpowani lub zbyt leniwi, o czym wiedzą.
  Wbrew temu co sami ostatnio piszemy, ta ślepa, infantylna nienawiść nie jest wyłącznie cechą Rosjan - to cecha niemal wszystkich dzikusów i barbarzyńców.
  Ktoś niedawno wspomnienia z okupacji przypomniał. Niemcy uważali się za lepszych, ale ruscy, gdy przyszli, i w 1920, w 1939 i w 1944 - oni wiedzieli że są gorsi, że są niżej na drabinie cywilizacyjnej, dlatego z taką pasją niszczyli wszystko, czego nie byli w stanie ukraść.
  Wtedy - nie dało się wywieźć secesyjnego lustra? Nie dało zabrać gramofonu? To zniszczyć, rozwalić, i nasrać na dębową posadzkę w salonie, jak jedna pani pisała we wspomnieniach - w jakim stanie zastali własny dom po przejściu sowietów.
  Dzisiaj - plazma za duża? Lodówka się nie zmieści do bagażnika? To roztrzaskać, zniszczyć, ledy wyrwać ze ściany, abażur z sufitu, drzwi porąbać, i oczywiście - nasrać gdzie się da.

  "Kaniac filma kancierta nie budiet, patiemu szto Wania nasrał w patiefon"

  • stary dowcip, o dziwo nie znał go żaden z Ukraińców których poznałem.
   Co ciekawe ta mentalność u Rosjan i islamistów ma jeszcze podłoże ideologiczno-religijne. Islamiści uważają że to Bóg im tak każe, zabijać pederastów i gwałcić białe kobiety, pieniądze wyciągać z systemu bo Koran mówi że niewierni mają utrzymywać wybrańców. A Rosjanie wierzą w swoje bzdety o wyższości ich " Trzeciego Rzymu " nad "zgniłym" zachodem, że są PRAWDZIWYMI potomkami i następcami Imperium Rzymskiego.
   Tak samo kiedyś szydzili z demokracji - najpierw twierdząc że Car ma władzę daną od Boga, a republikańskie tendencje Rzeczypospolitej to jakaś głupia herezja, którą trzeba zniszczyć, a za CCCP wmawiali wszystkim że ich ustrój stanowi kolejny etap postępu cywilizacyjnego. Teraz znowu produkują brednie o ochronie wartości przeciwko "zachodniej" zgniliźnie, niestety wielu się na to łapie, zwłaszcza w krajach gdzie o Rosji nie wiedzą nic, tyle co Hollywood wysra z siebie i co ruska propaganda rozpowszechni.
   To dlatego w nowej katedrze sił zbrojnych Rosji znajdują się symbole komunistyczne. Dla nas absurd i sprzeczność - dla nich nie.
   Copium na całego .
   Do wpisu skłonił mnie post na wykopie, bardzo prawdziwy .
   Ukraińcy poczuli trochę zachodu, i już nie chcą mieć z ruską "cywilizacją" nic wspólnego.

  Tak samo było z nami, Polakami.
  Dopiero teraz, 30 lat po upadku komuny, widać jak wiele patologii, które w PRLu i jeszcze w latach 90 były u nas traktowane jako coś normalnego, patologii które uważaliśmy za część polskiej mentalności, było w rzeczywistości brudem, syfilisem przywleczonym przez kacapów i ich pachołków, którym nas zarazili.
  30 lat zajęło nam spłukanie z siebie tego syfu, i nadal jeszcze sporo pracy przed nami. Kurwy Moskwy mają się w Polsce doskonale, komuna "upadła" na 4 łapy, wiele elementów systemu w naszym kraju - sądy, spółdzielnie, niektóre urzędy - nadal są przeżarte ruską mentalnością, gdzie lenistwo, korupcja, i indolencja to norma i dzień powszedni.
  Cyk, pora na CSa.

  Popularność serwisów społecznościowych teraz i kiedyś. Dziś są gorsze metody zliczania ruchu

  Popularność serwisów społecznościowych teraz i kiedyś. Dziś są gorsze metody zliczania ruchu

  Jedna z dyskusji na temat kondycji Wykopu skłoniła mnie do napisania oddzielnego wpisu. W komentarzach przedstawiłem skrótowe wycinki z badań odwiedzalności Grona.net oraz Naszej-Klasy w momencie, gdy serwisy te umierały. Kiedyś miałem zajawkę, aby wchodzić na Wirtualne Media i spisywać do Excela liczby podawane co miesiąc.

  Na powyższym przykładzie widać, że średnio jeden realny użytkownik Facebooka generuje 144 odsłony, jeden użytkownik NK.pl 39, jeden Wykopek 16 itd.
  W 2020 roku zmieniono metodologię badań, która nie uwzględnia już odsłon - podawana jest tylko liczna Realnych Użytkowników, czas spędzony na stronie oraz procentowy zasięg. Patrz poniżej:

  Dopiero porównanie tych badań z miesiąca na miesiąc pozwoli nam zobaczyć kondycję popularności danej społecznościówki. Na pierwszy przykład weźmy zamknięte w 2012 roku Grono.net, które gdzieś tak od początku 2009 roku zaczęło tracić na znaczeniu, a jego użytkownicy przechodzili na Facebooka (w lutym 2009 roku Facebook przeskoczył popularnością Grono, a miesiąc później jego admini wpadli na genialny pomysł, żeby skopiować z Facebooka layout z dokładnością 1:1). W 2011 roku serwis zakupiony został przez pewien fundusz inwestycyjny, który zamknął go na przełomie czerwca i lipca 2012 roku. Ostatnie miesiące Grona wyglądały następująco:

  W czerwcu 2011 roku jeden użytkownik Grona wygenerował blisko 20 wyświetleń, a w czerwcu 2012 roku już 7,62 odwiedzin. Spadek jest porażający. Weźmy teraz wyrywki z badań na temat Naszej Klasy z lat 2015-2020 (serwis zniknął w lipcu 2021 roku):

  I tak: lipiec 2016 - jeden user generuje 85,37 wyświetleń; w sierpniu 2017 - 66; w lipcu 2019 39 wyświetleń, a w lipcu 2020 (na rok przed zamknięciem) 40. Nasza Klasa przegoniona została w 2011 roku przez Facebooka i od tamtego momentu zaczął się jej zjazd w dół.
  Ciekawi pewnie jesteście, jak wygląda to w przypadku Wykopu? Niestety nie wiemy, bo obecne badania pokazują jedynie utratę użytkowników, a nie liczbę wyświetleń bez których nie zobaczymy tego, co widoczne było w przypadku Grona.
  Polecam poczytać:

  https://www.internetstandard.pl/news/Grono-net-drugi-facebook-wielkie-dzieki,342071.html
  https://blog.kurasinski.com/2014/02/piotr-bronek-bronowicz-historia-z-grono-net-doskonale-zweryfikowala-wartosc-slowa-przyjazn-i-wartosc-ludzi/
  https://blog.kurasinski.com/2009/03/xeroboy-grono/
  https://spidersweb.pl/2012/11/grupa-nk-pl-koncu-wypada-pierwszej-dziesiatki.html
  https://www.wirtualnemedia.pl/tags/Wykop
  https://www.wirtualnemedia.pl/tags/NK.pl
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/czy-polski-facebook-dogoni-nk-pl

  Kto zresetuje Polskę?

  Kto zresetuje Polskę?

  Kto zresetuje Polskę? Jak uratować Polskę?
  Jestem pod każdym względem w sytuacji beznadziejnej. Gospodarka sypie się, system polityczny, jak i sądowniczy jest niewydolny. Klasa polityczna pod pretekstem pięknych słów pragnie jedynie zapewnić byt sobie i swoim bliskim. Słaba opozycja napędza jeszcze słabszy rząd. I nie mamy tutaj do czynienia z ludźmi głupimi, tylko słabymi, bez zaplecza intelektualnego. Ludźmi odpowiedzialnymi za poszczególne aspekty naszego życia nie są specjaliści, a jedynie miernoty polityczne, przytakujące swoim partyjnym przełożonym.
  Czy istnieje wyjście z tej sytuacji?
  Polsce nie pomoże już żadna reforma, bo zawiłość prawna jest już tak złożona, że drukuje się sprzeczne z sobą prawo. Dodając do tego czynnik ludzki (podatność na korupcję, kierowanie się sympatiami partyjnymi, a nie dobrem narodu) sytuacja jest nie do naprawy.
  Jednym z sposobów wyjścia z tej sytuacji jest zlikwidowanie państwa Polskiego. Odrzucenie całego stanu prawnego i konstytucji, jak i obecnego podziały władzy, który z trójpodziałem nie ma nic wspólnego. Należy zlikwidować władzę sądowniczą, ustawodawczą i wykonawczą, bo nikt nie podołał w obecnej sytuacji wznieść się ponad własny interes ku dobru państwowemu.
  Należy rozwiązać państwo Polskie.
  Co dalej?
  Powołać nowe państwo. Nazwa jest najmniej ważna. Powiedzmy Republika Polska.
  Powołać nowe wybory, w których startować mogą osoby niekarane i które nie brały udziału w życiu politycznym do 2022.
  Posłem może być specjalista. Powinien być zaakceptowany przez radę senacką.

  rada senacka (senatorowie wybrani w wyborach bezpośrednich). Jedną z ich kompetencji jest akceptacja wniosku/wykonanie przesłuchanie kandydata na posła na bazie jego doświadczenia zawodowego, kompetencji intelektualnych.

  To tylko jedna z rzeczy mogąca być w nowej strukturze państwowej.

  określenie pierwszej osoby w państwie - system prezydencki - prezydent wybrany w wyborach powszechnych, powołuje sam osoby odpowiedzialne za dane ministerstwa
  premier sprowadzony do koordynatora ministerstw odpowiedzialny prezydentowi.

  To tylko kilka propozycji. Jednak takich rzeczy mogą jedynie dokonać ludzie poprzez zamach stanu, pucz wojskowy, przejęcie władzy poprzez zamieszki.
  Zapraszam do dyskusji.

  Czy hejto.pl to nadchodząca rewolucja?

  Czy hejto.pl to nadchodząca rewolucja?

  Jak wszyscy wiemy przez ostatnie lata społeczność internetowa gromadziła się w różnych grupach internetowych. Czy to lokalne grupy na messengerze, telegram, jak i duże portale takie jak wykop.pl i reddit.
  Jednak pycha kroczy przed upadkiem. Przez ostatnie lata, głównie dwa portale wiodły prym w tworzeniu portalu zrzeszających "użytkowników dla użytkowników". Rosnąca liczba zarejestrowanych użytkowników, rozgłos i coraz większe miejsce ruchotwórcze powodowały coraz to bardziej lekceważące podejście do zwykłego szarego użytkownika. Liczne "afery" wybuchające raz po razie i obietnice "nowego otwarcia" okazywały się kolejnym niedokładnym gaszeniem pożaru, byle reklamodawcy się zgadzali.
  Teraz powstał kolejny portal. Oczywiście mowa tu o hejto.pl
  Jak widać sam projekt jest w trakcie realizacji i przypomina raczej wczesne beta testy, jednak rosnąca popularność i dodawanie coraz to nowych funkcji (często pod wpływem sugestii samych użytkowników) przyciąga coraz to większą grupę użytkowników.
  Jaka czeka przyszłość ten portal? Czas pokaże. Na tą chwilę robi się coraz głośniej, a samo wspomnienie o portalu na łamach konkurencji kończy się banem. No cóż, czekają nas naprawdę interesujące czasy.

  Kurama
  KuramaSpecjalista

  Zupa: pomidorowa wg. Kuramy

  Zupa: pomidorowa wg. Kuramy

  Zupę pomidorową znamy wszyscy a w szczególności w wersji zrobionej z "rosołu z wczoraj". Moja wariacja tej zupy opiera się na wywarze z żeberek wędzonych oraz kurczaka, tak więc przechodząc już do meritum:
  Składniki:

  1.5kg pomidorów
  0.75kg żeberek wędzonych
  0.5kg ćwiartek z kurczaka
  0.5kg przecieru pomidorowego
  0.2kg koncentratu pomidorowego
  0.25kg marchwi
  0.15kg łodyg seler naciowy
  0.15kg korzenia pietruszki
  0.24kg cebul
  5 liści laurowych
  15ml soli
  10ml czarnego zmielonego pieprzu
  pęczek natki pietruszki
  główka czosnku 
  8 kulek ziela angielskiego
  0.2kg ryżu białego

  Przygotowanie:

  Żeberka kroimy, tak by bez problemu zmieściły się w naszym lnianym worku. Dodajemy ćwiartki z kurczaka, wsadzamy do worka a worek do garnka. Zalewamy go wodą tak byśmy mieli 2cm ponad stan. Wstawiamy na ogień i gotujemy przez 40min. 
  Z pomidorów usuwamy szypułki. Gotujemy garnek wody, doprowadzając ją do wrzenia, a następnie wrzucamy do niej pomidory, zmniejszamy ogień i czekamy, aż skórki na nich zaczną pękać. Gdy pomidory będą już gotowe, wyciągamy je z wody i czekamy aż ostygną. Następnie je obieramy z skórki i wycinany twardą chrząstkę. Przekładamy je do blendera. 
  Myjemy pozostałe warzywa, marchew tniemy na mniejsze kawałki i dodajmy ją do pomidorów w blenderze. W selerze naciowym odcinamy twardą białą część, kroimy go na mniejsze kawałki i również dodajemy do blendera. Pietruszkę również tniemy na mniejsze kawałki i dodajemy go do blendera. Obieramy czosnek, cebulę i dodajemy do reszty naszych warzyw. Do blender możemy dodać odrobinę wywaru z mięsa, a następnie blendujemy tak, by powstał krem z warzyw. 
  Po takim przygotowaniu dodajemy go do naszego mięsnego wywaru oraz dodajemy również wszystkie przyprawy. Gotujemy naszą zupę przez następne 40 minut. 
  Jeżeli zależy nam na głębszym smaku dodajemy również przecier pomidorowy oraz koncentrat. 
  Gdy już wszystkie smaki się połączą, wysypujemy ryż z torebek i gotujemy go w zupie przez 15 minut. Pamiętajmy, aby regularnie mieszać po dnie zupę, gdyż, ryż może zacząć przywierać do dna garnka. Dodajemy także drobno posiekaną natkę pietruszki. Próbujemy i doprawiamy solą i pieprzem tak aby osiągnąć oczekiwany smak. 

  Bon Appétit!

  Kurama
  KuramaSpecjalista

  Zupa: zalewajka wg. Kuramy

  Zupa: zalewajka wg. Kuramy

  Swojego czasu trafiłem na przepis zalewajki wg. autorstwa Ewy Aszkiewicz. Przepis ten znalazłem w książce wcześniej wymienionej autorki pt. "Polskie tradycje kulinarne, przysmaki z ziemniaków". W książce tej znajdziecie sporo przepisów kuchni szlacheckiej oraz ziemiańskiej. Jako że lubię eksperymentować w kuchni, postanowiłem zmodyfikować ten przepis pod swoje gusta. Przechodząc do sedna:
  Składniki:

  1kg ziemniaków
  0.5kg kiełbasy wędzonej wieprzowej
  0.3kg wędzonego boczku
  1 duża cebula
  0.5l zakwasu na żur
  200ml śmietany 12%
  3 liście laurowe
  10 ziarenek czarnego pieprzu
  5 ziaren ziela angielskiego
  10ml soli
  5ml pieprzu
  0.25kg pora bez liści
  0.25kg pieczarek
  0.25kg marchewki do przełamania smaku

  Przepis:

  Ziemniaki myjemy, a następnie obieramy, jeżeli mamy stare ziemniaki. W przypadku ziemniaków młodych możemy zostawić je z skórką. Następnie kroimy je w kostkę (tak jak do sałatki jarzynowej). Oddzielamy liście od pora, myjemy go a następnie kroimy w nie za grube talarki. Marchew myjemy, możemy ją obrać, jednakże w mojej rodzinie nigdy się tego nie robiło, tak i ja postąpiłem. Kroimy ją również w nie za grube talarki. Następnie dodajemy to wszystko do naszego garnka i zalewamy wodą tak by było jej minimum 2cm ponad warzywami. Wstawiamy nasz garnek na ogień. Do tak przygotowanych warzyw dodajemy wszystkie przyprawy.
  Boczek kroimy w drobną kostkę i wytapiamy go powoli na patelni. Nie wylewając tłuszczu z boczku, szklimy drobno pokrojoną cebulkę. Dodajemy to do garnka z warzywami.
  Kroimy na kawałki bądź grubsze talarki naszą kiełbasę a następnie na wcześniej używanej patelni delikatnie ją obsmażamy z każdej ze stron. Tak przygotowaną dodajemy do garnka z zupą.
  Kroimy na duże kawałki nasze pieczarki, możemy je obsmażyć na patelni, ale nie jest to konieczne.
  Do tak przygotowanej zupy wlewamy zakwas na żur.
  Gdy ziemniaki będą już wystarczająco miękkie, bierzemy chochlę i wlewamy naszą zupę do miski z wyższymi brzegami, a następnie po ostudzeniu mieszamy z śmietaną. Jeżeli nie chcecie czekać, aż zupa przestygnie, śmiało możecie wymieszać to za pomocą ręcznego miksera. Tak przygotowaną miksturę dodajemy do zupy. Zupę gotujemy jeszcze na wolnym ogniu przez około 5min. Jeżeli, zupa wyda się nam za mało kwaśna, śmiało możemy dodać więcej soli, co uwydatni odpowiednio smak.

  Bon Appétit!

  Co kolor twojego stolca mówi o tobie?

  Co kolor twojego stolca mówi o tobie?

  Chciałem podzielić się z wami moją obserwacja. Pewnie wiele z was, podczas czynności dnia codziennego, próbowało znaleźć odpowiedz na pytanie „Dlaczego gówno jest brązowe?” Po kilku miesiącach, ba, latach badań, doszedłem do tego, że ma to bezpośredni związek z ROZMIAREM PENISA. Tak, nie przesłyszałeś się. Pewnie ktoś mądry teraz zauważy, że nie każdy osobnik danego zwierzęcia, ze względu na płeć oczywiście, posiada przyrodzenie. W moim dochodzeniu jednak założyłem, że statystyczna wielkość maczugi ma wpływ również na żeńskie odmiany. Prawdopodobnie w kodzie genetycznym zapisana jest długość możliwego do wyrośnięcia penisa określona jeszcze na etapie podziału komórkowego. Pierwszy raz powiązałem wielkość przyrodzenia z kolorem odchodów kiedy wychodząc z autobusu zostałem zbombardowany przez przelatującego mi nad głową gołębia. Ptaki mają bowiem bardzo charakterystyczna białą barwę gówna. Skąd ona się bierze, myślałem godzinami. Czemu właśnie ptaki jedzące głownie owady i ziarna produkują właśnie taki kolor. Spożywany pokarm nie ma żadnego wpływu na kolor. To wyewolułowany przez królestwo ptactwa mikro-penis spowodował tak odwrotną od innych barwę gówna. Po raz kolejny utwierdziłem się w tym przekonaniu obserwując zabawienie kału gekona orzęsionego, który mimo wielkich jaj, penisa ma mikrego. Możecie wierzyć lub nie, ale sra na biało. Ludzie porównując ich prącia z ptasimi mikrusami nie wypadają tak źle. Opracowanie tej teorii pozwoliło mi proroczo przewidzieć co stanie się z kolorem odchodów ludzkich. Poprzez rosnącą populację rasy czarnej w naszym społeczeństwie wnioskuję, że gówno człowiecze z czasem będzie robiło się coraz ciemniejsze wraz z penisową inflacją. Natura

  CZEGO BRAKUJE W LOGICE ELONA MUSKA?

  CZEGO BRAKUJE W LOGICE ELONA MUSKA?

  źródło (ja tylko przekopiowałem)
  https://www.facebook.com/Frontiersmannews/posts/pfbid02iq2AzKNgx1ot4R692uebMRYthLXyWceFijbjDSgtw4SENx6e9dPCrkAZJtWZRW4gl
  Chyba większość już z Was widziała albo coś słyszała o aktywności "geniusza, miliardera, playboya, filantropa" Elona Muska jako mediatora szukającego rozwiązania pokojowego dla wojny rosyjsko-ukraińskiej. W ostatnie kilka dni Elon opublikował cały szereg wpisów na swoim twitterze, najpierw proponując kompromisowe, z jego punktu widzenia, rozwiązanie, a później kiedy dostał krytyczne reakcje, zaczął się usprawiedliwiać i szukać argumentów, które by obronili jego tezę, że "wschodni Ukraińcy i tak chcą do Rosji". W Polsce na ogół reakcja na tą jego aktywność była dość ostra, choć znalazło się i pewne grono popierające jego tezy. Ale Ja bym chciał bez negatywnych emocji osobiście w stronę Elona, doceniając wkład jego Starlinka w wojnę po ukraińskiej stronie, przeliczyć konkretnie na czym polega problem z tezami, które podaje i gdzie są dziury w jego logice. Po punktach.
  1/ Stereotypowy odbiór Rosji i krajów byłego ZSRR. To jest tak naprawdę typowy problem dla wszystkich społeczeństw zachodnich. Odpowiedzialny za to jest chyba system edukacji. Krótki kurs historii upraszczając maksymalnie skomplikowane pojęcia dla zachodniego odbiorcy przedstawia ten wielki obszar na wschodzie od Europy po prostu jako Rosję. I to ta Rosja ma głębokie korzenia historyczne, a pozostałe narody wokół niej są po prostu satelitami bez korzeni i bez tak naprawdę swojej własnej liczącej się tożsamości. Zdziwienie panujące na zachodzie z powodu faktu, że Ukraińcy podjęli walkę za swój kraj ... ono też z tego uproszczonego obrazu się bierze. I mimo, że wojna już pokazała - Ukraińcy nie zamierzają się poddać, to nadal mają za każdym razem walczyć o prawo być traktowanym na zachodzie jako oddzielny naród, który ma własne plany na przyszłość i własną historię. Ten temat świetnie porusza w swoich lekcjach profesor Timothy Snyder. Jeżeli ktoś by był zainteresowany, polecam znaleźć na youtube jego lekcje z historii Ukrainy na Uniwersytecie Yale. Są w języku angielskim i są tak zbudowane żeby przemawiać właśnie do odbiorcy z zachodu.
  Taki odbiór rzeczywistości zakorzeniony niemal na poziomie podświadomym powoduje, że za każdym razem, gdy Putin grozi i szantażuje zachód, część społeczeństw tam zaczyna myśleć "no ok, świetnie było pomóc w walce o swobodę przeciwko tyranii, ale no przecież to itak nie jest prawdziwy kraj. Jest w nim wielu Rosjan na wschodzie, jest on podzielony. No przecież nie będziemy umierać za Gdańsk!" Poprawka ... to było poprzedniego razu. Tym razem mówią: " Nie będziemy przecież umierać w wojnie światowej za ukraiński Donieck". Inaczej mówiąc pobawiliśmy się, a teraz trzeba wracać do rzeczywistości i niech decyzję podejmują wielcy tego świata. W imię wspólnego dobra oczywiście.
  2/ I stąd bierze się kolejny problem. Agresor szantażuje eskalacją i Musk proponuje ulec szantażowi i go w ten sposób uspokoić. Problem z takim podejściem jest oczywisty. Tą metodę już kiedyś sprawdzono w r. 1938 i wiemy już do czego prowadzi. Na wschodniej Ukrainie mieszkają głównie Ukraińcy, a wcale nie Rosjanie. A nawet etniczni Rosjanie często deklarują przynależność do ukraińskiego nacji politycznej. W Sudetach w r. 1938 absolutna większość miejscowych byli zwyczajni Niemcy, rzeczywiście w niczym się nie różniący od tych mieszkających w samych Niemczech. Oni absolutnie szczerze dążyli do połączenia się z ojczyzną. I podejrzewam że sam Musk zupełnie nie zdaje sobie sprawę, że w tej chwili w zasadzie prawie dosłownie mówi "Oddajmy ten Kraj Sudetów, ... dla pokoju na świecie". Bo to jest dokładnie ten sam mechanizm. Jego "Jestem wielkim fanem Ukrainy, ale nie Trzeciej wojny Światowej" to jest to samo.
  Broń nuklearna jest dobra tylko do momentu aż ją użyjesz. To jest broń sens której jest odstraszanie ... lub zastraszenie (jak w przypadku Rosji), ale jak już ją użyjesz, to nic nie wygrywasz. Zdanie o tym, że Putin jest szaleńcem, jest częścią rosyjskiej narracji tworzonej dla zastraszania. Putin może źle oceniać sytuację tak jak to było w przypadku rozpoczęcia inwazji, ale to była z jego punktu widzenia decyzja logiczna. Ona miała konkretne oparcie na błędnej ale analizie stanu ukraińskiego społeczeństwa (które wybrało w wyborach faceta dążącego do porozumienia z Rosją przecież) i słabości światu zachodu (upadek Afganistanu, budowa NS2). Więc taktyka podniesienia stawek jest tak samo grą przemyślaną. Jeżelibyśmy zdecydowali oddać część Ukrainy w zamian za brak wojny jądrowej, nie rozumiem co wtedy przeszkodziło by Rosjanom żądać kolejne ukraińskie, a być może i nie tylko ukraińskie w przyszłości regiony tak samo grożąc bronią jądrową. Co zatrzyma inne kraje od użycia takiego samego szantażu na przykład w przypadku Tajwanu?
  To nie jest tak, że nie ma możliwości przeciwdziałania nuklearnemu szantażowi. Putin nie podejmuje takiej decyzji i nie wprowadza ją w życie osobiście. W tym procesie uczestniczy cały szereg osób. Można wpływać na tych ludzi. Można tak samo w tej sprawie znaleźć wspólny język z umownymi bardzo ale "sojusznikami" Rosji, którzy mogą stwarzać na ten kraj nacisk ze swojej strony. Bo użycie broni jądrowej co by kto nie mówił nie dla kogo nie jest korzystne. Jak Chiny tak i Indie będą mocno przeciwne temu. Deklarowanie konkretnych skutków uderzenia jądrowego na Ukrainę z demonstrowaniem odpowiednich zdolności, również są bezpiecznikiem, który zapobiega użyciu tej broni.
  Inaczej mówiąc pokazanie Moskwie, że nie jest w stanie nic osiągnąć poprzez użycie broni zabezpiecza nas przed tym. A uleganie szantażowi przybliża wojnę światową. To jest lekcja z Monachium 1938. Musk najwyraźniej olał zajęcia z historii na których ten temat był poruszany.
  3/ Dalej. Sam pomysł o tym, że USA mogą spokojnie zarządzać konfliktem na Ukrainie i, że można spokojnie coś ustalić i zmusić Ukraińców do wdrożenia tego, są gruba przesadą. Tak, Ukraina oczywiście jest mocno uzależniona od wsparcia z zachodu ... pod względem wojennym i finansowym. Potencjał ukraińskiej armii opiera się na dostawach z zachodu. Głównym dostawcą tutaj są USA i ten kraj może wpływać na możliwości SZU regulując ten strumień z zaopatrzeniem. Może regulować poziom eskalacji. Co zresztą robią prosto teraz odciągając decyzję o dostarczeniu ciężkiego uzbrojenia zachodniego i rakiet zasięgu do 300 km dla Ukrainy. Ale tutaj jest problem związany z tym, o czym pisałem w punkcie 1. Ignoruje się czynnik ludzki. To na ile społeczeństwo jest zdecydowane walczyć o swój kraj. Praktyka pokazuje, że można poświęcić 10 lat, wydać fortunę, zbudować armię w innym kraju od podstaw, uzbroić ją ... ale bez woli walki rozsypie się ona w tydzień. A można dostarczyć tylko lekkie uzbrojenie i wola walki pozwala pewnemu innemu narodowi zatrzymać jedną z największych armii świata. Wszystkie badania opinii publicznej na Ukrainie od 24 lutego wskazują, że ukraińskie społeczeństwo ma wyjątkowo wysoką motywację. Co to oznacza w praktyce? Że prawdopodobnie nawet potencjalne próby ukarania tego narodu i zmuszenia do ustępstw nie zadziałają tak jak niektórym to się wyobraża. Tak, Ukraińcy zapewne będą ponosić olbrzymie straty, oddawać terytorium i w końcu przegrają, ale wojny to absolutnie nie zatrzyma. No a obrazy umierających masowo żołnierzy i cywilów umownie zdradzonych i pozostawionych bez wsparcia to jest zły obraz dla każdego polityka w każdym demokratycznym kraju zachodnim, który chciałby wygrać następne wybory. Tak że to wcale nie jest takie zero jedynkowe i proste jak niektórym się wydaje. Nie można ignorować postawę jakiegoś narodu i malować dla niego nowe granice w imię pokoju mimo jego woli. Kraje zachodnie wspierające Ukrainę również działają tylko w pewnym korytarzu możliwości. Wcale nie jest tak, że mogą sobie spokojnie porzucić wsparcie w każdej chwili. To są naczynia połączone i postawa Ukraińców tak samo wpływa na politykę USA jak i wsparcie USA na możliwości Ukraińców.
  4/ No i teraz przejdziemy do samej Ukrainy. Najbardziej absurdalnym dla mnie we wpisach Muska jest upór z którym próbuje udowadniać, że wschodnia Ukraina jest gotowa dołączyć do Rosji połączone z arogancją i brakiem jakiejkolwiek wiedzy o sytuacji na miejscu. Arogancja ta właśnie polega na tym, że Muskowi prawdopodobnie się wydaje, że jeżeli zbudował kilka czołowych korporacji, to i w polityce międzynarodowej i w ukraińskiej wewnętrznej polityce ... wszędzie da sobie radę. Ale do zrozumienia Ukrainy niestety potrzeba wiedzy, a nie wikipedii, danych z wyborów parlamentarnych 2012 i stereotypów o wschodniej Europie.
  Więc konkretnie. Dlaczego wynik wyborów 2012 i nawet 2019 nie jest wskaźnikiem do wyznaczenia nastrojów w poszczególnych ukraińskich regionach. Mentalność absolutnej większości wschodnich Ukraińców głosujących w 2012 roku za partie przyjazne Rosji TO JEST MENTALNOŚĆ RADZIECKA, A WCALE NIE PROROSYJSKA. To jest bardzo ważne zrozumieć. Ci ludzie nie uważali nigdy siebie za Rosjan, ale żyli pamięcią o dawnych czasach "braterskich narodów" z Ukrainą jako związkowym ale oddzielnym mimo to krajem. Więc ci ludzie głosowali na partie prorosyjskie nie dlatego, że chcieli okazać się w Rosji, tylko myśleli sobie, że uda się spokojnie mieszkać w swoim kraju ale w przyjaznych sąsiedzkich stosunkach z Rosją. W jakimś nowym sojuszu. Ale Rosja się już zmieniła. Często słyszymy niby Rosja buduje ZSRR 2.0. To nieprawda. Buduje Imperium Rosyjskie 2.0. Koncepcja przyjaznej Ukrainy już Rosjan nie interesuje. Uważają to za błąd przeszłości, o czym Putin ciągle osobiście powtarza. Rosjanie teraz wcale nie stwarzają na okupowanych terenach jakieś marionetkowe państwo umownej Małorosji z prezydentem Medwedczukiem. Nie tworzą z nim państwo związkowe. Nie. Włączają te tereny do Federacji i ogłaszają mieszkańców Rosjanami. Żadnego kombinowania. Co to oznacza dla Ukraińców wschodu? Nawet pomijając okrucieństwo armii rosyjskiej w stosunku do tych ludzi, pomijając ciężkie bombardowanie miast wschodu, w chwili kiedy Putin stawia tych ludzi dosłownie przed wyborem BYĆ ALBO UKRAIŃCEM ALBO ROSJANINEM bez żadnych innych opcji, to ci ludzi wybierają Ukrainę. Bo zawsze byli Ukraińcami. Z punktu widzenia tych ludzi, Rosja ich zdradziła, bo oni chcieli z nią żyć w pokoju i przyjaźni, a ona ich zaatakowała. Cały proces przemiany mentalności tych ludzi właśnie polega na stopniowym pozbawieniu siebie iluzji o możliwości pokojowego współistnienia dwóch narodów zamieszkujących przy tym dwa oddzielne kraje. Rosja tego nie chce. Dla niej te tereny po prostu są rosyjskie i kropka. Punktem końcowym tej drogi wewnętrznej przemiany mentalnej jest 24 lutego 2022.
  Tak samo wyjątkowo podłe jest mówienie o regionach okupowanych od roku 2014, że tam jeżeli zapytamy mieszkańców o zdanie, no to na pewno wszyscy są za Rosją. Bardzo przepraszam, a dlaczego nikt nie wspomina o tych milionach mieszkańców tych regionów, którzy byli zmuszeni uciec stamtąd. W 2014 roku w Doniecku odbywały się wielotysięczne marsze proukraińskie, które zostały brutalnie rozpędzane. 8 lat aktywistów pro ukraińskich tam chwytano, katowano, zabijano, zmuszono do wyjazdu. Ci ludzie nadal mają swoje domy tam pozostawione.Tak jak jest w przypadku mojej rodziny. Ich zdanie nie jest ważne? Tak więc to działa? Zajmujemy teren, wypędzamy stamtąd każdego niezgodnego z nami, pozostałych zastraszany i włączamy im propagandę na maksa i mówimy - teraz to jest nasze. Zróbmy tu referendum.
  5/ No i ostatni punkt, który przekreśli w zasadzie wszystko o czym pisałem wyżej. Te wszystkie propozycje Elona Muska są bez sensu i nie mają najmniejszej wartości merytorycznej z prostego powodu. ROSJA NIGDY PRZENIGDY DOBROWOLNIE NIE ODDAJE ZAJĘTEGO SIŁĄ TERYTORIUM. W przypadku kiedy terytorium to już formalnie zostaje włączone do Rosji, nie jest pod żadnym względem możliwa sytuacja, kiedy Putin cofnie tą decyzję. Taka opcja po prostu nie istnieje. Z politycznych przyczyn. Bo to by oznaczało z automatu koniec reżimu. Rosyjskie prawo nie przewiduje możliwości odłączenia od niej ziem już należących do Federacji, a same publiczne sugestie o tym, że jest to możliwe są karane zgodnie z tym prawem. Rosja nie pójdzie na żaden kompromis w tych pytaniach póki Putin jest jej przywódcą. Nie przeprowadzi nigdy tam żadnych prawdziwych referendum nawet jeżeli będzie na 100 % pewna że je wygra. Taka możliwość zwyczajnie nie istnieje i trzeba naprawdę nic nie rozumieć i nic nie wiedzieć o rosyjskim systemie, żeby proponować takie rzeczy.
  Chyba, że Musk to wszystko rozumie i z góry zakłada, że tylko chodzi o pozory, a faktycznie proponuje oddać Rosji tyle ile będzie chciała.