Stworzone przez SI zdjęcia Harry'ego Pottera ukazują przerażająco wierne książkowe portrety postaci.

Stworzone przez SI zdjęcia Harry'ego Pottera ukazują przerażająco wierne książkowe portrety postaci.

W sieci pojawiły się niedawno nowe portrety Harry'ego Pottera wykonane przez fanów przy użyciu technologii sztucznej inteligencji, które pozwalają wyczarować przerażająco wierne książkowe wizerunki bohaterów serii fantasy.


Portrety, stworzone przez artystkę msbananaanna z serwisu Imgur, powstały dzięki połączeniu oryginalnych opisów postaci autorstwa J.K. Rowling i platformy Artbreeder, wykorzystującej technologię uczenia maszynowego.


Wyniki są uderzające - wielu fanów porównuje nawet podobieństwo portretów do ich żywych odpowiedników w filmach o Harrym Potterze. Inni twierdzą, że niektóre wizerunki potwierdzają decyzje twórców filmu dotyczące obsady, jak w przypadku Alana Rickmana jako Severusa Snape'a.


Obszerną galerię prac artystki znajdziecie pod adresem https://imgur.com/gallery/bwsDnLm

Komentarze (3)

pescyn5 miesięcy temu

jestem złym człowiekiem, przez stosunkowo dawny kał-szkwał, przetaczający się przez internety w pierwszej kolejności sprawdziłem stopień pigmentacji Hermiony

arcy5 miesięcy temu

@pescyn Szczerze to akurat Hermiona mi się najmniej podoba, jakaś taka tępa dzida na tym obrazku
IMO Draco najlepszy

0
Nebthtet5 miesięcy temu

@arcy ależ jest właśnie w 100% zgodna z książkowym opisem. A zgrzyta, bo jesteśmy przyzwyczajeni, że postacie pozytywne prezentuje się prawie zawsze jako ładne
Tymczasem ona sobie przecież te zęby czarami poprawiała

Zaloguj się aby komentować